ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізька область увійшла до п'ятірки лідерів зручності ведення бізнесу з державою

Рейтинг облдержадміністрацій за чотирма критеріями співпраці підприємців та ОДА створили фахівці громадського контролю, проаналізувавши діяльність системи ProZorro

Depo.
13 лютого 2018 11:06
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на прес-службу ЗОДА.

Запорізька область у рейтингу зручності ведення бізнесу з державою посіла п'яте місце. Майже 57% допорогових закупівель Запорізька ОДА у 2017 році провела відкрито через систему ProZorro. Це - один із важливих критеріїв, адже, за визначенням фахівців Громадського контролю, "безпосередньо показує бажання облдержадміністрацій відкривати більше можливостей для бізнесу".

Коментуючи рейтинг, голова ЗОДА Костянтин Бриль наголосив, що це досягнення команди облдержадміністрації, адже у проведенні закупівель чимало залежить від рівня кваліфікації посадовців. Звичайно, не малу роль відіграв і бізнес, який продемонстрував готовність працювати чесно і прозоро.

"Розумію, що ми маємо попрацювати над тими закупівлями, які здійснюються за процедурою перемовин, через те, що торги не відбулися двічі. Проте чимало тут залежить і від самих учасників, які іноді не бажають брати участь у торгах. Нагадаю: законом передбачено, якщо участь у процедурі бере менше двох учасників, відкриті торги не проводяться. Після двох невдалих спроб замовник має право провести переговорну процедуру, тобто вибрати постачальника на свій розсуд. Тож маємо зрозуміти, як налагодити конкурентоспроможний і, так би мовити, "цікавий" бізнес клімат. Запорізька облдержадміністрація готова працювати чесно. Тож від нас – відкритість, від бізнесу – якість", - зазначив губернатор.

Нині ринок допорогових закупівель відкритий тільки у восьми ОДА. При цьому місцева влада сама вирішує: проводити чи не проводити допорогові закупівлі за конкурентними процедурами.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя

Також читайте нас на Facebook та у Twitter