ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запоріжжя лагідно українізують за п’ять років

Аналіз мовного питання в Запорізькій області свідчить, що ситуація є достатньо незбалансована і проблемна
Depo.
25 лютого 2016 19:04
ФОТО: depo.ua

Депутати Запорізької обласної ради сьогодні, 25 лютого, ухвалили Програму розвитку і функціонування української мови в Запорізькій області на 2016-2020 роки.

За допомогою програми в облраді сподіваються здолати засилля російської мови у всіх сферах суспільно життя. У першу чергу занепокоєння фахівців викликає недостатнє використання української мови в засобах масової інформації, сфері культури, освіти та науки, в інформаційних технологіях, рекламі тощо.

Так, зазначалося, що у репертуарі обласних театрів ляльок та юного глядача україномовні вистави є рідкістю – складають лише близько 10 % репертуару. Книготоргівля в області також задовольняє інтереси більшою мірою російськомовного читача. Навіть у найбільших книжкових магазинах “Буклет”, “Папірус”, “Книгоманія” українська книга представлена в дуже малій кількості, зате аж занадто російськомовних творів масової літератури, книг російських авторів.

Незважаючи на певні здобутки у розвитку і функціонуванні української мови в різних сферах, сучасна молодь, володіючи українською мовою, сприймає її формально: її вивчають, уміють розмовляти, але без неї можуть обходитися в повсякденному житті. Зазначалося також, що спостерігається помітне погіршення стану вивчення української мови у вищій школі.

Заходи ухваленої депутатами програми спрямовано передусім на підтримку й розвиток існуючих громадських ініціатив, наукових, журналістських та культурних починань, завдяки яким відроджуються і популярізуються українські мова та культура.

На фінансування Програми передбачено 500 тис. грн. за рахунок коштів обласного бюджету з урахуванням його можливостей, а також інших джерел, не заборонених законодавством, зі щорічним виділенням по 100 тис.грн.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя