ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запоріжці в онлайн-режимі слідкуватимуть за ремонтом у своїх будинках

Активісти та журналісти презентували новий проект у галузі ЖКГ
Depo.
6 вересня 2016 14:05
ФОТО: depo.ua

Презентація сайту "PROконтролюй" відбулася в Запоріжжі сьогодні, 6 вересня. Проект, який започаткували місцеві активісти та журналісти на чолі з підприємцем Антоном Жуком, має покращити обізнаність містян у галузі житлово-комунального господарства та допомогти їм "тримати пульс" на діях місцевої влади, передає Depo.Запоріжжя.

Наразі в сайту procontrol.org.ua є два основних розділи зі своїми функціями. Перший - це інтерактивна карта міста із зазначенням всіх ремонтів у всіх багатоповерхівках, які проводяться або заплановані. Будь-який мешканець міста зможе перевірити, які роботи найближчим часом пройдуть у його будинку (чи біля нього), скільки коштів та це виділено, хто є підрядником і т.д. 

Ще одна корисна для громадян річ, яка є на сайті - генератор скарг з будь-яких питань ЖКГ. Людина обирає у меню проблему, яка її турбує, заповнює форму, а сайт створює правильно оформлене звернення у потрібну інстанцію з посиланням на законодавчі норми. Людині лишається лише роздрукувати, підписати та надіслати чиновникам готову скаргу.

Крім того, на сайті регулярно з'являтимуться новини на житлово-комунальну тему, аналітика та розслідування. Команда проекту планує і офлайн-активність - наприклад, інформаційні зустрічі з мешканцями будинків.

За словами знасновників проекту, вони хочуть створити такий собі міст між мешканцями Запоріжжя та комунальниками. Основна мета - навчити людей конролювати витрати місцевих бюджетів та вимагати від влади виконання своїх обов'язків. "Звичайно, без бажання та певних самих громадян нічого не вийде. Як кажуть: хочеш нагодувати людину - дай їй не рибу, а вудку", - додала учасниця "PROконтролюй" Тетяна Гонченко.

Проект профінансовано грантом фонду USAID. Функціональні можливості сайту будуть оновлюватись відповідно до побажань користувачів. Організатори розраховують, що якщо їхня ініціатива добре піде в Запоріжжі, її можна буде втілити в інших містах.

Запоріжці в онлайн-режимі слідкуватимуть за ремонтом у своїх будинках - фото 1

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя