ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запоріжці оберуть мера за два тури виборів

Прийнятий Верховною Радою за основу новий закон про місцеві вибори передбачає вибори мера в два тури
Depo.
19 червня 2015 11:56
ФОТО: depo.ua
Запоріжці оберуть мера за два тури виборів
Запоріжці оберуть мера за два тури виборів

Верховна Рада України більшістю голосів 18 червня підтримала варіант нового закону про місцеві вибори під номером 2831-3, повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua. Авторами законопроекту є народні депутати Денисенко, Алексєєв, Попов, Чижмарь, Ледовських.

Одна з норм, які прописані в законі, передбачає обрання мерів великих міст у два тури.

Прийнятим у першому читанні законом, зокрема, передбачається обрання міських голів (міст, кількість виборців в яких дорівнює або більше, ніж 90 000) - за мажоритарною системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, а сільських, селищних, міських (міст, кількість виборців в яких менше, ніж 90 000) голів, сільських старост - за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі.

Також депутати проголосували про скорочення термінів підготовки до другого читання закону про місцеві вибори. Проте, не дивлячись на те, що ці терміни будуть скорочені, вже зараз експерти прогнозують внесення сотень поправок до прийнятого за основу закон про місцеві вибори.

За словами одного зі співавторів прийнятого закону народного депутат Ігоря Попова, питання двох турів виборів мерів принциповий і автори закону будуть наполягати на збереженні цієї норми.

Таким чином, вже восени запорожцям, найімовірніше, доведеться двічі визначатися з кандидатурою мера, а переможець отримає не відносну більшість голосів, а абсолютну.

Більше новин про життя Запоріжжя читайте на zp.depo.ua