ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ЗАЕС: Ядерне паливо не найбільша загроза для Запоріжжя

Запорізькі атомники не зрозуміли чого запанікували британці, побачивши умови зберігання ядерного палива
Depo.
15 травня 2015 13:18
ФОТО: depo.ua

Портал Запоріжжя.depo.ua вже писав про те, що британські ЗМІ "у шоці" від запорізьких атомників. Точніше від того, як ті зберігають відходи ядерного палива.

Як повідомляє сайт "Вести", керівник інформаційного центру ЗАЕС Сергій Шимчев подякував брянським ЗМІ за те що ті звернули увагу на проблему функціонування атомної енергетики в країні, де йде війна.

Що ж стосується сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП), то воно функціонує на ЗАЕС вже 14 років.

"Це американська технологія, це не секрет - ССВЯП видно навіть на супутникових знімках. Що нового виявила The Guardian? Нічого! Але ми вдячні, що вони підняли в західних новинах питання: чи можна функціонувати атомній енергетиці в країні, в якій йде війна? Захід страшно злякався Чорнобиля, боїться Фукусіми. Може їм потрібно зробити більше зусиль, щоб і у нас війна припинилася, а не думати, що це десь в Україні, і їх не стосується?"- цитує Сергія Шимчева сайт "Вести".

Також атомник прокоментував заяву щодо того, чи витримає ССВЯП ракетної атаки або ж диверсії. Шимчев каже, зруйнувати стрижні відпрацьованого палива, які зберігаються у металевих контейнерах, досить важко.

"Крім бетонної оболонки з армуванням там є внутрішній стакан з високоякісної сталі товщиною 70 мм. Але у випадку воєнних дій ССВЯП - не найбільша загроза для Запоріжжя. Жодна АЕС, ГЕС, інші нафто-, газо-, хімічні об'єкти в Україні і на Заході не проектувалися з урахуванням умов війни. Якщо включити фактор бомбардування або ракетних обстрілів, то з'являється маса об'єктів, що загрожують населенню, і в цьому сенсі ССВЯП далеко не на першому місці", - пояснив Сергій Шимчев.