З чим "Солідарність" - Блок Петра Порошенка" йде на вибори

Едуард Гугнін, керівник Запорізької територіальної організації партії "Солідарність" - Блок Петра Порошенка", заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації

З чим "Солідарність" - Блок Петра Пороше…

Україні вдалося зберегти мир. Прийшов час для кардинальних внутрішніх перетворень.
За всі роки української незалежності - а це вже майже чверть століття - ми ніколи не стикалися із зовнішнім ворогом. Злочинно анексувавши Крим і створивши маріонеткові псевдореспубліки в Донецькій і Луганській областях, Росія сподівалася розвалити Україну. Однак наш північний сусід домігся протилежних результатів: наша Батьківщина згуртована як ніколи, ми усвідомили, що власну країну необхідно відстоювати, ми згадали, що держава не тільки повинна нам забезпечувати різні права, а й про те, що у нас є громадянський обов'язок - захист цієї держави.

Ми нарешті цілком усвідомили і відстояли наш суверенітет. За вражаюче короткий термін нам вдалося відновити українську армію, яка практично не існувала, і зупинити просування агресора. Ми отримали підтримку всього світу в протистоянні з найбільшою країною в світі. І виявилося, що у цього велетня ватні ноги, на яких він може стояти, але не може йти.
Революція гідності навчила нас не боятися будь-яку владу, бо народ і є влада. І тільки та політична сила, яку дійсно підтримують громадяни нашої країни, може виступати від імені народу. І народ легко може позбавити представників олігархату, що проникли у владу, будь-якого представницького мандата.

Ми навели порядок у верхівці країни: у нас новий Президент, одностайно обраний відразу в першому турі, у нас є оновлений парламент, однак на місцях поки що помінялося мало. Поки ще більша частина здорових ініціатив гаситься на місцях.

Візьмемо найпростіший приклад. У нас огидні дороги, у зв'язку, з чим у наших розмовах є так багато спеціальних слів: яма, вибоїна, ковбаня, байрак... Стан доріг залежить в першу чергу від дотримання технології укладання. І якщо технологія не дотримується, то кошти, виділені на прокладку або ремонт, "освоюються" явно не за призначенням. А це означає, що, дивлячись на стан будь-якої дороги, прокуратура повинна негайно порушити кримінальні справи та притягнути казнокрадів до відповідальності. Але цього не відбувається. Замість того, щоб садити тих, через кого дороги в такому стані, прокурори воліють купувати собі позашляховики і не помічати ями під колесами. Причому вартість таких позашляховиків часто перевищує сумарну зарплату прокурорів за кілька років. Ах так, у них же дружини - підприємниці!.. Але навіть якщо якась справа і доходить до суду, то виявляється, що стан доріг суддю теж не цікавить, адже у нього теж позашляховик, куплений явно не за скромну зарплату державного службовця. Безкарність злочинців набридла!

Це свідчить про те, що вся система прогнила зсередини наскрізь. Тому Президентом Петром Порошенком були ініційовані реформи у правоохоронній системі. На вулицях ряду міст вже працює нова поліція, до кінця року вона повинна з'явитися і в Запоріжжі. У прокуратурі стартував кадровий конкурс. Створено спеціальне Національне антикорупційне бюро України.

Ми зуміли перевести економіку нашої країни на нові рейки: ми зіскочили з російської газової голки, наші підприємства переорієнтувалися на європейський і азіатський ринок.

У країні почався процес децентралізації. А це означає збільшення місцевих бюджетів та більше реальної влади на місцях. Бюджет Запоріжжя вже виріс на 40%. Але, на жаль, міська влада не зацікавлена в розумному витрачанні коштів. Міський голова Олександр Сін затягував освоєння бюджету, щоб роздобути можливість пропіаритися безпосередньо перед виборами. Тому дороги у нас ремонтуються не влітку, а восени. На рахунках міста зависло 200-250 млн. грн. А за ці кошти можна було б не просто перефарбувати і замінити вікна в палаці спорту "Юність", а провести в ньому капітальний ремонт і обладнати в Запоріжжі - столиці ігрових видів спорту - льодову арену.

У країні вже почали збільшувати зарплати і пенсії. Економіка стабілізована, закладена основа для подальшого зростання. Вперше за кілька років переглянута тарифна сітка бюджетників. А це означає, що зарплати вчителів і лікарів зростають на 400-600 грн. Уряд не тільки не скорочує пільги, навпаки, приблизно по вісімдесяти категоріям збільшуються виплати.

Що нам залишилося зробити? Для заміни прогнилої від корупції системи нам треба створити самі легітимні органи на місцях: місцеві ради, яким децентралізація дає максимальні права. А тому перед кожним виборцем стоїть завдання: проголосувати не за популістів, а за тих, хто підтверджує свої слова реальними справами, хто виступає єдиною командою для переформатування всієї країни.

Адже насправді Революція гідності триває. Вона пройшла тільки перший етап - зміну вищого керівництва країни і оновлення парламенту. Однак у неї є і наступний етап - перетворення в кожному конкретному місті та районі. Не проміняйте революцію на гречку, збережіть гідність!

Інші новини читайте на сайті Depo.Запоріжжя

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme