Ярмарок марнославства: Скільки годинників, діамантів і шуб задекларували запорізькі можновладці

Діаманти і смарагди, наручні годинники (одразу на три, чотири, п’ять рук) і трошки хутра задекларували запорізькі можновладці: народні депутати й посадовці
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Ярмарок марнославства: Скільки годинникі…

Depo.Запоріжжя, проаналізувавши декларації запорізьких нардепів, мерів, обласної та районної влади, очільників правоохоронних органів, констатує: влада не бідує, а великі гроші воліє витрачати на геть банальні, хоча й необхідні речі: дах над головою (якого іноді вистачить на багато голів), автівки, а то й просто збирає у калитку. Якихось особливо цінних речей не лише за номіналом, а й за сенсом – дорогих видань, предметів мистецтва, антикваріату, коштовного брендового одягу у запорізьких деклараціях годі й шукати (хоча одне виключення знайшлося). При цьому дехто з представників влади все ж таки задекларував речі, які більшістю населення сприймаються як розкіш.

Варто зазначити, що декларуванню підлягає лише цінне рухоме майно (окрім автівок), вартість якого вища за 100 прожиткових мінімумів. У 2020 році, за який запоріжці подавали декларації, це – 210200 грн. Однак частина "коштовностей" запорізьких можновладців дешевша. Тож можна припустити, що або вони не знали про правила декларування або хизуються. Щоправда, у більшості випадків представники влади не схотіли казати про вартість цінностей і обрали позначку "Не відомо". Це цілком припустимо. Отже.

Годинники цокають

Добрі наручні годинники – статусна річ. Хоча не зовсім зрозуміло, чи підвищує статус власника наявність одразу п’ятьох коштовних хронометрів. Саме стільки задекларував погоджений Урядом на посаду голови Запорізької райдержадміністрації, але поки не призначений президентом Олег Буряк – підприємець, колишній депутат облради. Улюбленої марки годинника у претендента на посаду голови РДА, схоже, немає, тож швейцарські годинникові бренди представлені в асортименті: добре відомі пересічним українцям (хоча б на слух) "Ролекс", "Бове" та "Патек Філіпп" і менш відомі "Адемар Піге" й "Вашерон Константін". Усі хронометри зі сталевими корпусами. Два придбані у 2010 і 2011 роках, щодо інших інформації немає. Також не вказана їхня вартість, приблизно її не оціниш. Утім, відомо, що ціни на такі годинники починаються від кількох тисяч доларів та можуть сягати кількох десятків тисяч, тож це хронометри за ціною авта.  

Це певною мірою підтверджує декларація народного депутата від Мелітопольщини з фракції "За майбутнє" Сергія Мінька, який вказав вартість годинникової колекції. Нардеп задекларував три годинники, найдорожчий з них належить дружині Мінька Катерині. Це – придбаний у 2019 році за 348 тисяч гривень (понад 12 тисяч доларів) "Ролекс". Самому нардепові належать швейцарські "Бреге", придбаний у 2001 році і оцінений у 144720 грн, та  "Уліс Нардін" – придбання 2012 року, вартість – 55860 грн.

Геть небайдужий до годинників й запорізький нардеп, обраний за списком "Опозиційної платформи – За життя", Володимир Кальцев. У його декларації чотири хронометри: чоловічі швейцарські "Брайтлінг", "Бреге", "Бове" і  жіночий із золота з діамантами "Жирар-Перего". Останній належить дружині Кальцева Світлані. Вартість годинників не вказана, як і час набуття. Зазначено лише, що це сталося "до подання першої декларації відповідно до Закону "Про запобігання корупції".                  

Задекларував дорогі хронометри й обраний до парламенту за списком "Слуги народу" Артем Кунаєв – колишній співробітник підприємства "Мотор Січ". У Кунаєва два годинники: "Бреге" і "Патек Філіпп". Обидва стали його власністю ще до обрання народним депутатом. Утім, коли саме і скільки вони коштують, Кунаєв вирішив не вказувати.

Міг не декларувати годинник, але не втримався нинішній мер Мелітополя Іван Федоров. В очільника міста, як і в його соратника і патрона Сергія Мінька, є "Уліс Нардін" за 140420 гривень. Федоров придбав цю статусну річ у 2014 році.

Коштовний годинник задекларувала також заступниця голови Запорізької облдержадміністрації Злата Некрасова. Власницею "Ролекса" Злата стала у 2019 році, його вартість не вказала.

Діамантовий блиск

Лише у трьох досліджених Depo.Запоріжжя деклараціях – нардепів Володимира Кальцева (ОПЗЖ) і Геннадія Касая ("Слуга народу") та чиновниці Злати Некрасової – знайшлася коштовна ювелірка. Касай, котрий, як і раніше згаданий нардеп Кунаєв, походить з орбіти "Мотор Січі", обмежився повідомленням про наявність у його дружини Марії ювелірних прикрас з дорогоцінним камінням. Ані дата придбання, ані вартість не вказані.

Щодо ще двох декларацій, то цілком природно, що за кількістю коштовних прикрас молода чиновницька порость в особі Некрасової поступається політичному старожилу Кальцеву. Сам нардеп воліє прикрашати себе лише статусними годинниками, на його ж дружину Світлану задекларовані кілька ювелірних гарнітурів.

Серед них – ланцюжок з кулоном, сережки, каблучка і браслет від престижного італійського ювелірного бренду Sant'Agostino (у перекладі Святий Августин). Ці італійські прикраси дуже яскраві, зроблені з використанням емалі, напівдорогоцінних та дорогоцінних каменів, золота, схожі на букети.   

   Типовий приклад прикрас від італійського бренду Santagostino

Типовий приклад прикрас від Sant'Agostino

Також Світлана Кальцева має гарнітур від  Novarese & Sannazzaro – ще одного італійського бренду, який на відміну від Sant'Agostino, випускає більш мінімалістичні (але не менш коштовні) прикраси з використанням дорогоцінних металів, каміння, емалі. Набір Кальцевої зроблений з білого металу.       

Також у жінки два гарнітури люксового італійського бренду Zancan. Один – це ланцюжок з кулоном та каблучка білого золота, другий – ланцюжок з кулоном, каблучка, сережки і браслет із білого золота з великим камінням.

Окрім того, на Кальцеву задекларований безіменний набір жовтого золота: ланцюжок з кулоном, сережки та каблучка.

Ані вартість коштовностей, ані дати їх придбання в декларації Володимира Кальцева не вказані.  

Ювелірна колекція Злати Некрасової поки скромніша. Заступниця голови ЗОДА має набір ювелірних виробів зі смарагдами: сережки, кільце, підвіска; золоте кільце з діамантом та набір ювелірних виробів з перлинами та діамантами: сережки, кільце, підвіска. Смарагдовий набір та кільце з діамантами заявилися у Некрасової, відповідно, 15 жовтня 2017-го та 15 жовтня 2016 років. Цього дня нинішня чиновниця святкує день народження. Власницею раніше згаданого годинника "Ролекс" Злата також стала 15 жовтня, тільки 2019 року. А от набір із перлинами та діамантами датований 8 березня 2018 року. Можливо усе це подарунки – від когось чи самій собі. Їхня вартість в декларації чиновниці не вказана.

"Шанхайські барси"

Чимало запорізьких панянок при владі полюбляють шубки з натурального хутра, навіть попри те, що запорізькі зими їх нібито й не потребують. Утім, поки сучасні екологічні тренди ще не запанували на берегах Дніпра, шуби лишаються такою саме статусною річчю як і годинники. На диво, лише в одній дослідженій декларації вдалося знайти натяк на хутро. Уже згаданий нардеп-"слуга" Касай задекларував "верхній одяг зі шкіри та хутра". Належить він дружині Касая Марії, ані вартість, ані  дата набуття невідомі.

Щодо решти любительок натуральних шуб, як-от народна депутатка Юлія Яцик, голова Запорізької облради Олена Жук, керівниця апарату Запорізької ОДА Зінаїда Бойко, в їхніх деклараціях хутро відсутнє. Можливо тому, що (візуально) шубки не тягнуть на 100 прожиткових мінімумів.

Шубки Юлії Яцик

Шубки Юлії Яцик

Шубки Олени Жук

Шубки Олени Жук

Шубки Зінаїди Бойко

Шубки Зінаїди Бойко

Нестандартні цінності

Якихось нестандартних цінностей у досліджених деклараціях небагато. Але вони є. Наприклад, колишній весільний фотограф, а нині народний депутат від "Слуги народу" Сергій Штепа задекларував фотоапарат Canon із супутнім приладдям (можливо колишній засіб виробництва) вартістю 250 тисяч гривень. Дата набуття не вказана, але фотоапарат у Штепи з’явився ще до отримання депутатського мандата. Окрім цього, у народного депутата з 2006 року є колекція старовинних монет вартістю 200 тисяч.

Нардеп Геннадій Касай задекларував персональні електронні пристрої, про що саме йдеться, скільки коштує, коли придбане – не вказано.

А новий голова Мелітопольської райдержадміністрації Ігор Судаков (декларацію він подав як голова районної ради, адже РДА очолив цього року) повідомив про комплект обладнання для виробництва пива "Генрих Шульц". Броварня коштує 241708 гривень, була придбана у 2015 році та належить дружині Судакова Юлії.

Варто також зазначити, що цінностей, відмінних від житла й автівок, не задекларував ніхто з поліцейської, прокурорської, суддівської верхівок Запорізької області.          

Читайте також

Керівництво Запорізької облради отримуватиме "потрійні зарплати"

Кузня мільйонерів: ТОП-10 товстосумів із запорізькими корінням та бізнесом

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme