Який внесок зробили запорізькі паралімпійці в скарбничку збірної (ІНФОГРАФІКА)

У Бразилії завершились головні паралімпійські старти чотириріччя. Українці зібрали найбільший врожай нагород за всю історію участі, свій чималий внесок зробили і запоріжці

Який внесок зробили запорізькі паралімпі…

Бразильська Паралімпіада зібрала  під свої знамена 4350 спортсменів із 176 країн, які змагалися у 22-х видах спорту. Для нашої збірної Паралімпійські ігри-2016 стали ювілейними – двадцятими. Українська команда на звітні старти відправилась чималим складом – 155 спортсменів, які боролися за нагороди у 15 видах спорту. На відміну від своїх здорових земляків, які привезли з бразильської Олімпіади всього 11 медалей на усіх, "особливим" спортсменам вдалося зібрати найбільший врожай за всю історію участі. Свій внесок до національної скарбнички зробили і запоріжці. Їх у Ріо відправилось 10 – змагалися у п’яти видах спорту. Портал Depo.Запоріжжя підрахував вклад наших земляків до загального заліку команди у кожному окремому виді.

Який внесок зробили запорізькі паралімпійці в скарбничку збірної (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

Дзюдо

У цьому виді Україну представляли дев’ять спортсменів, серед них одна  запоріжанка – Інна Черняк. У вагові категорії 57 кг вона тричі виходила на бразильський татамі – кожного разу перемагала. Спочатку угорську дзюдоїстку,  потім кореянку і бразильську суперницю у фіналі. Тож Інна Черняк здобула перше паралімпійське золото у своїй спортивній кар’єрі, крім того, й першу нагороду найвищого ґатунку нашої збірної. Черняк залишилась єдиною українською чемпіонкою у змаганнях з дзюдо. А ще відкрила "медальний залік" для запоріжців. Всього ж у цьому виді українці мають одне золото, три срібла та три бронзи.

Пауерліфтинг

У цьому виді українці попрацювали не так плідно, мають єдину нагороду – золото. Нажаль, авторства не запоріжців, а їх тут виступало аж троє з дев’яти представлених спортсменів. Змагання розпочала Раїса Топоркова у вазі 45 кг. Жодною з трьох спроб скористатись наша землячка не змогла, тож має останній – сьомий – результат. Далі естафету передала Тетяні Широколаві, яка виступила у вазі до 61 кг. Запоріжанка змогла взяти тільки 100 кг, що на цілих 25  було менше від найближчої, бронзової, нагороди, тож стала п’ятою. Аліна Кумейко із запорізьких силачок виступала останньою у категорії до 73 кг, мала дві вдалі спроби, але і вони були далекі від "медальних кілограмів". У підсумку її результат – шостий.

Настільний теніс

Цей вид змагань був представлений десятьма українцями. Двоє з них – із Запоріжжя. В особистих змаганнях ані Михайло Попов, ані Максим Ніколенко успіху не мали. До фінальної стадії не потрапив Попов, а от Ніколенка у чвертьфіналі далі не пропустив бразильський тенісист. Більше пощастило нашим хлопцям у командному змаганні, де обидва виступали разом із львів’янином Віктором Дідухом. Українці спочатку обіграли німців, потім представників Великобританії, а у "золотому" матчі були сильнішими за шведів. Тож принесли до скарбнички збірної медаль найвищого ґатунку. Всього ж українські тенісисти-збірники мають три медалі - дві золоті й одну бронзову.

Легка атлетика

Тут змагалися 26 українців, серед них двоє наших земляків, які розіграли нагороди у штовханні ядра. Марія Помазан почала з побиття свого ж паралімпійського рекорду, та у боротьбу втрутилась китаянка, штовхнувши ядро на поки недосяжну для українки відстань – 13 м 91 см. Перевершити цей показник Помазан не змогла, тож має другий результат і відповідно  – срібло. Для Миколи Діброви Паралімпіада у Ріо була дебютною у кар’єрі. Стартував він також із побиття паралімпійського рекорду у штовханні ядра, що тримався вісім років. Однак, перевершити Миколин здобуток  зміг німецький атлет. Найкращою спробою Діброви залишилась перша – 14 м 26 см. Запоріжець також здобув срібло. Загалом у легкій атлетиці українці мають такий врожай – чотири золота, вісім срібних нагород та сім бронзових.

Плавання

Найбільше нагород запоріжці здобули саме тут. У змаганнях з плавання Україна мала найширше представництво - 44 спортсмени. Із Запоріжжя змагалося дві плавчині. Вікторія Савцова виступала у п’яти видах програми. Першу нагороду Паралімпіади – бронзу - здобула в змішаній естафеті 4х50 вільним стилем. У цьому ж стилі на дистанції 50 м в особистих змаганнях Вікторія принесла збірній срібло. Медаль такого ж ґатунку має і на стометрівці брасом. Не пощастило Вікторії підійнятися на п’єдестал пошани у плаванні на 400 м вільним стилем – фінішувала з п’ятим результатом. У цьому ж стилі, але на 100 м, у Савцової другий результат. Наймолодша спортсменка збірної, 18-річна дебютантка із Запоріжжя Марина Вербова змагалась у трьох видах. "Медальним" видався лише один – 50 м на спині здолала третьою і має бронзу. А от на цій дистанції брасом та вільним стилем кваліфікуватись до фіналу не змогла. В обох запливах була десятою. В цілому збірна з плавання зібрала більше половини всього доробку української команди, має 25 золотих, 24 срібних та 25 бронзових.

Всього запоріжці поклали у скарбничку дев’ять медалей. На всіх же українці здобули 117 нагород. З них найвищого ґатунку  - 41, срібних - 37, бронзових – 39. Цей результат приніс Україні третє місце у медальному заліку і став найкращим за всі роки участі у Паралімпійських іграх.  Першими завершили змагання китайці, другими стала збірна Великобританії.