Як запорізького митрополита "проголосили" "владикою Новоросії"

Митрополит Запорізький і Мелітопольський УПЦ МП Лука зустрівся у Сербії з фанатом Путіна та соратником російських бойовиків

Як запорізького митрополита "проголосили…

Низка новин про недавній візит до Сербії групи паломників із Запоріжжя днями з'явилася на сайті Запорізької єпархії УПЦ Московського патріархату. Очолював делегацію особисто митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука. Серед інших матеріалів на тему балканського вояжу Луки увагу журналістів порталу Depo.Запоріжжя привернуло повідомлення про зустріч із місцевими козаками, а саме з Сашею Вуйічем, "отаманом Воєводини, козацьким осавулом Посольської Станиці в Сербії". Зустріч, як кажуть у таких випадках, пройшла у теплій дружній атмосфері, учасники розповіли один одному про козацькі рухи в своїх країнах.

"Саша Вуйіч зазначив, що він стежить за подіями в Україні і шкодує про те, що багато козаків, які не були укріплені у вірі Православній, під дією революційних вихорів були відірвані від Православної Церкви, а деякі стали не тільки Її зрадниками, а й гонителями. Той, хто називає себе козаком поза лоном Православ'я - не козак, а вовк в овечій шкурі", - зокрема розповідає нам єпархіальний сайт.

З'ясувати, хто такий сербський козак Саша Вуйіч, неважко. "Гугл" про нього знає небагато, натомість чоловік зареєстрований у "Фейсбуці". Це точно та сама людина, в чому ми переконаємося пізніше.

Про погляди та ідеали серба красномовно свідчить одна з його аватар у соцмережі.

Власне, десь 90% дописів Вуйіча присвячені любові до "старшого брата". "Серби - більші росіяни, ніж самі росіяни", - цей жарт доречний якраз у цьому випадку. Чоловік регулярно відвідує прийоми в російському посольстві та акції на кшталт "Безсмертного полку".

Та радо фотографується з пропутінськими байкерами - сумнозвісними "Нічними вовками".

А ось і допис про зустріч із Лукою. Як бачимо, для сербського козака запорізький гість - це "єпископ (владика) з Новоросії". Хто відрекомендував священика саме в такій якості - невідомо.

Сайт єпархії не збрехав - Саша дійсно уважно стежить за подіями в Україні, зокрема у квітні 2014-го дивився онлайн-трансляцію з щойно захопленого Гіркіним Слов'янська. На чиєму боці були симпатії чоловіка - питання риторичне.

Не менш цікавою є і організація, яку представляє Вуйіч. Посольська станиця "Светосавська" входить до складу російського "Центрального козацького війська" та існує у місті Нові-Сад з 2011 року. Зміст сайту станиці приблизно той самий, що й у особистої сторінки осавула: російсько-сербська єдність, "русскій мір", великий Путін.

Голова станиці Воіслав Відакович входить до керівництва ще однієї подібної структури - "Балканського козацького війська" (БКВ). Цю організацію було створено в Чорногорії восени 2016 року. Низка ЗМІ небезпідставно встигла охрестити БКВ "Новоросією на Балканах".

Очолює "Балканське козацьке військо" росіянин Віктор Заплатін. До речі, протягом останніх місяців сайт станиці, з якою перетнувся Лука, публікує переважно заяви та інтерв'ю цього Заплатіна, тобто це людина, щонайменше, не чужа для козаків із Нові-Саду.

60-річний Заплатін може похизуватися надзвичайно багатою біографією. Це колишній офіцер-десантник, учасник війн 90-х років минулого століття у Придністров'ї, Абхазії та на тих самих Балканах. У 2000-х москвич Заплатін обіймав різні посади у козацтві. А у 2014 році вирушив на Донбас, ставши "заступником командира прикордонних військ ЛНР".

"Взагалі, діяльність Заплатіна - багатогранна. То він як голова благодійного фонду "Слов'янська духовність" спільно з ТОВ "Офіцери Росії" організовує для підлітків військово-патріотичні ігри в Підмосков'ї, то підвідомчє йому приватне охоронне підприємство б'є московських активістів, які протестували проти забудови парку "Дружба". Нарешті, Заплатін - уповноважений Союзу добровольців Донбасу (СДД) на Балканах", - пише російська опозиційна "Нова газета".

Російське видання зацікавилося постаттю козацького "генерала", готуючи матеріал про російський слід у недавній спробі державного перевороту в Чорногорії. Балканські козаки Заплатіна згадуються у статті "Ще одні путчисти під ще одні вибори" в якості доказу присутності російських воєнізованих структур в регіоні.

Заплатін привернув увагу не тільки російських журналістів, а й українського "Миротворця" - його внесено в цю базу терористів та посібників. До речі, після призначення козака "балканським отаманом" свої офіційні вітання йому надіслав лідер "Союзу добровольців Донбасу", колишній голова "ДНР" Олександр Бородай.

Вже знайомий нам Саша Вуйіч має спільні фото з Заплатіним, оприлюднені на сайті його станиці. Чоловіки, що стоять на знімку поруч із осваулом, тримають у руках прапор "Новоросії". Тієї самої, з якої, на думку Саші, прибув до Сербії гість-священик Лука.

Після повернення з Сербії та спілкування з фанатом Путіна й "Русского мира" Лука повернувся до Запоріжжя та встиг обурити багатьох містян обіцянками міжконфесійної війни. А також - помолитися про загиблих у зоні АТО...

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Запоріжжя.Depo

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"