Як запоріжанки опановували старовинне японське мистецтво кандзасі

Прикраси у стилі канзаши (кандзасі) створювали в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Горького

Як запоріжанки опановували старовинне яп…

У Запоріжжі вперше відбувся майстер-клас зі старовинного, що нараховує не одну тисячу років, японського рукоділля канзаши – виготовлення прикрас для волосся. Знайомила запоріжанок з його прийомами майстриня Ірина Воронова, повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя. Японським рукоділлям Ірина займається не так давно - одного разу, спробувавши канзаши у якості аксесуару, просто захопилась цим стилем. Тож почала створювати фантазійні прикраси, нині ж поділилася досвідом, влаштувавши майстер-клас.

Прикраси у стилі канзаши (кандзасі) створювали в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Горького - фото 1

Канзаши у традиційному стилі – це прикраси для волосся у вигляді квіток зі стрічок. Ірина ж працює у сучасному – робить банти для декору одягу. "Роботу починаємо з першого шару - закладається одна пелюстка, інша бантиком і зшивається. Потім робимо менший бант і кріпимо до більшого. Це найпростіший вид канзаши. Можна ще у вигляді хреста, поставити лінії упоперек. Стрічка, зазвичай, з оксамиту чи атласу. У якості центральної прикраси використовується брошка, сережка, намистинки, стрази. Словом, все, що є під рукою. Такий аксесуар прекрасно виглядає на блузах, піджаках, сукнях, капелюшках," – каже майстриня.

Прикраси у стилі канзаши (кандзасі) створювали в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Горького - фото 2

Прикраси у стилі канзаши (кандзасі) створювали в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Горького - фото 3

Прикраси у стилі канзаши (кандзасі) створювали в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Горького - фото 4

Прикраси у стилі канзаши (кандзасі) створювали в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Горького - фото 5

Прикраси у стилі канзаши (кандзасі) створювали в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Горького - фото 6

Прикраси у стилі канзаши (кандзасі) створювали в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Горького - фото 7

Перший майстер-клас зібрав небагато учасників. Та всі захоплено опановували японське мистецтво. Дванадцятирічна Софія Яценко прийшла з бабусею. "Я не те щоб добре шию, але голку тримати в руках вмію – ґудзика пришити тощо. Насправді, і канзаши - це не дуже складно. Головне, встигати за майстринею. Моїй бабусі дуже сподобались ці прикраси, тож я навчусь і пошию для неї," – каже дівчинка.

Готова прикраса коштуватиме дорого, бо це ручна робота та й якісна фурнітура влітає в копієчку, каже майстриня . Тож краще навчитися створювати канзаши власноруч – і дешево, і фантазію можна не стримувати. Поки аксесуари у такому стилі – річ не надто популярна. Однак, певний попит мають. Зокрема, японську "родзинку" до образу додають деякі жінки-депутати.

Кандзасі, або ж канзаши називають традиційну національну японську зачіску, цю ж назву мають прикраси і засоби для укладання волосся. Походить "кандзасі" від слів "камі-дзасі", що означає "шпилька для волосся", яка зазвичай прикрашалась квітами. Інша версія походження терміна говорить, що він пішов від двох слів "Ка-дзасі", що означає квітка на шпильці.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme