ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як у Запоріжжі 6 років за листівки давали

СБУ розповіла про кримінальну справу андроповських часів
Depo.
29 серпня 2016 20:42
ФОТО: depo.ua

Служба безпеки України до Дня Державного Прапора оприлюднила документи з архівів КДБ, які стосуються антирадянського спротиву 50-80-років. Увагу насамперед приділено випадкам вивішування сино-жовтого прапору в громадських місцях, але трапляються і згадки про інші випадки поширення "антисовєтчини", які мали місце в тому числі в Запоріжжі. Портал Depo.Запоріжжя вже розповідав пропоширення нелегальної газети серед школярів. 

Другий описаний в документах епізод стався у 1983-1984 роках. Інженера Остренка судили за розповсюдження антирадянських листівок та фотонегативів "з текстами ворожого змісту". Від імені правозахисних організацій в агітаційних матеріалах лунали критика радянського режиму, заклики до його повалення (принаймні у інтерпретації чекістів - оригінали листівок не додаються). З Запоріжжя автор листівок переїхав до Риги, але там його знайшли та затримали.

У суді Остренко у всьому розкаявся та зізнався, що займатися антирадянською діяльністю його підштовхнули західні радіопередачі. У результаті 44-річному інженеру далі 6 років колонії суворого режиму.

Вийти "злочинець" мав наприкінці 80-х якраз тоді, коли вже можна було робити те, за що він відсидів. Подальша доля запоріжця невідома - принаймні учасником запорізького опозиційного руху часів розпаду СРСР він не був.

Як у Запоріжжі 6 років за листівки давали - фото 1

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя