Іграшкове ведмежа на кулеметі й мереживі рукавички: У Запоріжжі відкрили виставку, присвячену жінкам-добровольцям

Виставка "Війна та вона", присвячена жінкам-добровольцям, відкрилась у запорізькому Музеї зброї 14 березня  

 

 

Про це повідомляє кореспондент Depo.Запоріжжя.

"Війна і вона" – нова експозицію, яку у Музеї зброї приурочили саме до Дня добровольця. Присвячена виставка жінкам-добровольцям. Тут чимало фотографій, які були надані військовослужбовцями-запоріжанками, а також речі, які супроводжували дівчат на війні. Рукавички з мережива поруч із набоями та величезний іграшковий ведмідь вершки на кулеметі. Таке воно - жіноче обличчя війни.

На урочистому відкритті експозиції побували ті, кому вона присвячена, - запоріжанки, що проходять службу у різних підрозділах української армії. Жінки-військовослужбовці розповіли про службу.

Молодша сержант Катерина Матюха поділилася, яким важким випробуванням на війні виявилася розлука з дітьми. "Мене заспокоювало, що все, що я роблю – я роблю заради них, заради їхнього майбутнього", – поділилась вона.

Дівчата також скаржилися, що одна з найбільших проблем їхньої служби – відсутність можливості нормально помитися. Іноді доводиться обходитися мінімумом води тиждень, а то і два. Це вкрай важко для жінок, які й на війні хочуть лишатися жінками.

Розповіли жінки-добровольці і про те, що здобути авторитет серед чоловіків буває дуже важко. Але, за їхніми словами, з часом це стає все легше. Адже воїн – це стан душі, а не стать.

Працівники музею додали до експозиції фігуру амазонки та інші символи жіноцтва на війні. Таким чином прагнули показати, що жінки з давніх-давен вміють боронити свою землю.

Експозиція відкрита для відвідувачів до 28 березня.

Нагадаємо, торік в запорізькому музеї зброї експонували до Дня добровольця виставку "Війна і мир".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook