"Вічний голова" з "негустими" статками: Ким є запоріжець, що став суддею КСУ

З'їзд суддів обрав Віктора Городовенка суддею Конституційного суду України сьогодні, 13 листопада. Крісло голови Апеляційного суду Запорізької області він обіймав 12 років за правління трьох президентів, і за цей час лише один раз "засвітився" у скандалі

"Вічний голова" з "негустими" статками:…

Офіційна біографія Віктора Городовенка – картина стрімкого кар'єрного просування без "гальм" та падінь. Народився у 1968 році в Мелітополі на Запоріжжі. У 25 років отримав диплом Української юридичної академії (нині – НЮАУ ім. Ярослава Мудрого в Харкові). Після навчання повернувся до рідного міста, де одразу влаштувався суддею міського суду. За 10 років очолив Мелітопольський районний, а згодом міськрайонний суд, а 2005-му, у віці 37 років – Апеляційний суд Запорізької області. Згодом він захистив кандидатську, а за 6 років – докторську дисертацію. Суддівську роботу Городовенко поєднує з викладанням у Запорізькому національному університеті, де він є професором кафедри історії і теорії держави та права. Є членом Ради суддів України та Заслуженим юристом, має солідний набір інших регалій.

У "теплому" кріслі голови Апеляційного суду Городовенко протримався аж донині. Це виглядає доволі дивним, враховуючи, що за цей час влада в Києві мінялася двічі (що зазвичай означає призначення нових суддів на такому рівні). Подейкують, зняти вихідця з Мелітополя та поставити замість нього лояльну собі людину намагався сумнозвісний "смотрящий" Євген Анісімов. Але не вдалося – нібито в Городовенка знайшлися могутні захисники (називають прізвища Ківалова та Портнова).

Якихось особливо гучних скандалів за участю Городовенка запоріжці не пригадують. Лише у 2014-му, через півроку після перемоги революції, він обмінявся "люб'язностями" з тодішнім обласним прокурором Олександром Шацьким. Останньому не сподобалося те, що справу про січневий розгін запорізького Майдану (на лаві підсудних були ще живий екс-губернатор Пеклушенко та ще чинний голова облради Межейко) віддали на розгляд суду в Кіровограді. Прокурор звинуватив Городовенка у спробі "розвалити" у такий спосіб справу. Суддя в боргу не лишився, закинувши опоненту незнання норм Кримінального процесуального кодексу України. Навіть пообіцяв позиватися на Шацького щодо захисту честі та гідності, але до справи тоді не дійшло.

Олександр Шацький

Якщо вірити декларації Городовенка, живе він доволі скромно як для посадовця такого рівня. Минулого року отримав 383 тисячі гривень зарплатні в суді та майже 12 тисяч за викладання, дрібні премію та гонорар, а також 10 тис. грн після продажу неназваного майна (можливо – мисливської рушниці, про яку згадав у іншому пункті документу). Удвох із дружиною Світланою суддя володіє запорізькою квартирою у 92 "квадрати". З машин у декларанта власна Toyota Camry та право користування позашляховиком Mitsubishi Pajero, що належить іншій людині. У готівці новоспечений член КСУ зберігає 90 тисяч гривень, 13 тисяч доларів та 11500 євро. Ще 11 тис. гривень, 581 долар та 1818 євро лежать на його банківських рахунках.

Дивною у декларації Городовенка здається лише одна річ. Він згадав про спільне з дружиною володіння квартирою, але більше про майно та доходи Світлани Городовенко у документі ані слова. ЗМІ повідомляли, що принаймні раніше вона працювала вчителькою образотворчого мистецтва.

Призначення на посаду в Конституційному суді саме Городовенка мало для кого стало сюрпризом. Декларацію в якості кандидата він подав у жовтні, але ще у березні цього року деякі ЗМІ з посиланням на власні джерела писали, що вибір на користь вихідця з Мелітополя – справа вирішена, і попереду лише формальності.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme