Мерська моноперемога без монобільшості: Які союзи чекати від нової міськради Запоріжжя

За два тижні підрахунків зі "скрипом" почали з'являтися дані про результати місцевих виборів. Хоч не всі результати оприлюдненні, вже зараз стають зрозумілі обриси міської влади у Запоріжжі на найближчі п'ять років

Мерська моноперемога без монобільшості:…

Під кінець минулого тижня нарешті була опублікована офіційна інформація про результати виборів мера і депутатів міської ради Запоріжжя. За цими даними, на запорізьких виборах тріумфував чинний міський голова Запоріжжя і його політсила. Втім, їхня перемога на виборах може бути і не такою тотальною, як здається на перший погляд. 

За оприлюдненими протоколами, Володимир Буряк отримав 59,9% голосів виборців. З таким результатом чинний міський голова перемагає у першому турі виборів. Нагадаємо, що у мери Володимир Буряк пішов, як висуванець власної політичної сили – "Партії Володимира Буряка "Єднання".

Найближчими конкурентами Буряка, за результатами голосування, стали Валерій Прозапас (11,4%), який висувався від "Європейської Солідарності", та Віталій Тишечко (11,3%) від провладної партії "Слуга Народу". 

Найбільше депутатів до міської ради Запоріжжя вдалося завести саме мерському "Єднанню": вони претендують на 16 депутатських крісел у міській раді. Партіям "ОПЗЖ" та "Слуга Народу" дістається по 13 місць. "Європейська Солідарність" матиме 11 депутатів. Пройти до міської ради Запоріжжя вдалося також "Новій політиці" (шість депутатів), та "Партії Шарія" (пять депутатів). Натомість не змогли потрапити до нового скликання міської ради "Опозиційний Блок", "Наш Край" та "Батьківщина", які мали своїх депутатів у міській раді попереднього скликання.

Хоч Володимиру Буряку і його новій для Запоріжжя політичній партії вдалося отримати перемогу на виборах, ситуація не схожа на абсолютну перемогу. На попередніх виборах чинний мер йшов як самовисуванець, але фактично його підтримував "Опозиційний блок". На виборах до міської ради "Опозиційному блоку" вдалося провести 20 депутатів. Від початку роботи скликання фактично вдалося сформувати більшість із представників "Опозиційного Блоку", "Нашого Краю", "Нової Політики", яка могла ухвалювати будь-які рішення без огляду на позицію інших політичних сил. 

У нинішньому скликанні міськради комбінація політичних сил змінилася. "Опозиційний Блок" і "Наш Край", як зазначалося вище, не отримують жодного депутата у міській раді, "Нова політика" матиме лише шість депутатів замість дев'яти у чинній міській раді. То ж, якщо виходити з попередньої практики, промерському "Єднанню" доведеться шукати коаліцію, ймовірно, з "ОПЗЖ" (партія не висунула власного кандидати у мери і підтримала кандидатуру Володимира Буряка) та "Новою політикою". 

Як взаємодіятимуть представники "Слуги Народу" із промерською партією – наразі під питанням. Депутати від "Слуги Народу" можуть увійти у коаліцію з чинним мером, а можуть і вести власну політику. Депутатський склад міської ради із "Європейської Солідарністі" був у опозиції до Володимира Буряка з 2015 року, тож навряд чи змінить свої погляди і у 2020 році. "Партія Шарія" – взагалі "чорна конячка", і якими настановами будуть керуватися її депутати – загадка. 

Тож виходить, що нині промерська коаліція буде складати 35 депутатів проти 29, які будуть в опозиції, або поки не заявили про своє відношення до політичної сили Володимира Буряка.  За таких умов тріумфаторам виборів можна буде ухвалювати рішення без огляду на опозицію, але в дуже хиткому балансуванні. Варто бодай кільком депутатам захворіти, прогуляти сесію, не встигнути на голосування, захитатися у підтримці, і рішення вже не будуть глосуватися без огляду на позицію опонентів. 

Як буде працювати депутатський корпус нового скликання – покаже час. На сьогодні у чинного мера вже не буде такого карт-бланшу, який був у попередньому скликанні. Вимоги за лояльність "союзників" із попереднього скликання, ймовірно, зростуть, а нових "помічників" ще треба знайти і домовитись. 

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Запоріжжя.Depo

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"