У Запоріжжяобленерго через суд забирають офіс – пам’ятку архітектури "Будинок першої теплоелектростанції"

Припинення права власності Запоріжжяобленерго на будинок №73 на вулиці Поштовій у Запоріжжі вимагає прокуратура
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
У Запоріжжяобленерго через суд забирають…

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на пресслужбу прокуратури Запорізької області та відповідну ухвалу суду.

Господарський суд Києва відкрив провадження за позовом прокуратури Запорізької області щодо припинення права власності публічного акціонерного товариство "Запоріжжяобленерго" на будинок в Олександрівському районі Запоріжжя, де розташований офіс енергетиків.  

Будівля в стилі модерн із елементами псевдоготики є пам’яткою архітектури, тут розміщувалася перша теплоелектростанція Олександрівська (сучасного Запоріжжя). Вона певною мірою стала символом новітньої епохи, до появи електростанції жителі міста користувалися для освітлення гасом.

У прокуратурі наполягають, що "Будинок першої теплоелектростанції", який є пам’яткою архітектури, був приватизований незаконно і не мав вибути з державної власності. У позові прокуратура вимагає повернути пам`ятку архітектури та містобудування державі в особі Фонду держмайна.

Довідка

Перша електростанція Запоріжжя

Перша теплоелектростанція, будівля якої нині має адресу: вулиця Поштова, 73, була  урочисто відкрита в 1910 році, безперебійна подача електроенергії розпочалась з липня 1911 року. Електростанція працювала на твердому паливі – торфі та вугіллі. Архітектурою електростанція вражала містян. Єдиний поверх основної будівлі заввишки сягав семи метрів, двоповерхова цегляна прибудова – дев'яти. Цоколь – метровий шар граніту. Всередині електростанції були встановлені два газогенератори.

Першим підключився до електростанції Міський банк, згодом електроенергією почали користуватися найзаможніші містяни. Задоволення було не з дешевих – понад 30 копійок за кіловат, у місяць виходило від 4 до 10 карбованців, одна лише лампочка коштувала карбованець – в тогочасних цінах за нього можна було купити два кілограми якісного м'яса. Потужність електростанції до 1917 року складала 400 кіловат. Сьогодні стільки споживають кілька багатоповерхівок, а у ті часи електростанція покривала потреби цілого міста.

Наприкінці грудня 1917 року навколо електростанції точилися запеклі бої між червоними та українськими бійцями. Місцем боїв стала й сама будівля електростанції, яка кілька разів переходила з рук у руки.

Раніше повідомлялося, що у Запорізькій області ще 16 об’єктів визнані культурною спадщиною.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme