ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Запоріжжі збираються декомунізувати Дніпрогес

Легендарна електростанція позбудеться імені Леніна
Depo.
15 березня 2016 12:38
ФОТО: depo.ua
У Запоріжжі збираються декомунізувати Дніпрогес
Легендарна електростанція позбудеться імені Леніна

Департамент культури Запорізької ОДА рекомендує Міністерству культури України занести до Держреєстру як пам'ятку Національного значення об'єкт "Дніпровський гідровузол - Дніпрогес" (попередня назва Дніпровська ордена Трудового Червоного Прапору гідроелектростанція ім. В. І. Леніна). Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомив директор Департаменту Владислав Мороко.

Легендарна електростанція позбудеться імені Леніна - фото 1

"На днях в Депкульті відбулося засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини. На засіданні було прийняте рішення (за 12, утрималось - 1, проти - 0) рекомендувати Мінкульту занести до Держреєстру як пам'ятку Національного значення об'єкт "Дніпровський гідровузол - Дніпрогес" (попередня назва Дніпровська ордена Трудового Червоного Прапору гідроелектростанція ім. В. І. Леніна). Також нагадую, що всі елементи на конструкціях греблі, які не мають відношення до історії науки та техніки, а також містобудування та архітектури і історії Другої Світової мають бути прибрані. Слава Україні! ", - написав чиновник.

Нагадаємо, Дніпровська гідроелектростанція (Дніпрогес) є найстарішою серед каскаду електростанцій на річці Дніпро. Перша її черга побудована в 1927-32, під час Другої світової війни зруйнована, відновлена в 1944-50, у 1969-80 побудований Дніпрогес-2.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя