ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Запоріжжі сьогодні почнуть валити останнього Леніна вільної України

Дата повалення пам’ятника тримається в таємниці, але підготовчі робити йдуть повним ходом
Depo.
14 березня 2016 10:42
ФОТО: depo.ua
У Запоріжжі сьогодні почнуть валити останнього Леніна вільної України
Дата повалення пам’ятника тримається в таємниці, але підготовчі робити йдуть повним ходом

Двадцятиметрову статую Леніна, що понад півстоліття стоїть на площі Запорізькій (колишній Леніна) у Запоріжжі спробують повалити сьогодні, 14 березня. Принаймні, підготовчі роботи на площі вже відбуваються, зокрема, біля пам’ятника встановлюють риштування. Про це з місця події повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Дата повалення пам’ятника тримається в таємниці, але підготовчі робити йдуть повним ходом - фото 1

Інформацію про дату повалення Леніна місцева влада тримає у таємниці, але у вихідні пам’ятник обнесли огорожею. Інформацію про те, що Леніна почнуть валити саме сьогодні, також підтвердив керівник департаменту культури ЗОДА Владислав Мороко на своїй сторінці у “Фейсбуці”.

“Вже почали“, - написав він, відповідаючи на запитання користувачів, коли саме почнеться демонтаж пам’ятника.

Демонтуватиме пам’ятник будівельна компанія “Форт“. За словами її директора Євгена Першина, різатимуть Леніна спеціальними алмазними тросами.

Проте, як повідомили кореспонденту Depo.Запоріжжя будівельники, демонтажу заважатиме сильний вітер.

Дата повалення пам’ятника тримається в таємниці, але підготовчі робити йдуть повним ходом - фото 2

Так чи інакше, але Ленін у Запоріжжі доживає останні дні, адже його повинні демонтувати до 19 березня. Таке рішення було прийнято депутатами міськради на лютневій сесії.

Пам’ятник Леніну у Запоріжжі було встановлено 1964 року до чергової річниці жовтневого перевороту. Висота бронзової статуї складає 19,8 метри. Ленін стоїть на постаменті з рожевого граніту,  у нижній частині якого розташовані бронзові фігури сталевара, будівельника, колгоспниці та вченого, покликані “уособлювати єдність народу в здійсненні великих ленінських ідей”. На пам'ятнику викарбувані слова Леніна “Комунізм - це радянська влада плюс електрифікація всієї країни”, рукою радянський вождь вказує на греблю Дніпрогесу.

Запорізькій пам’ятник - останній великий Ленін, що залишився в обласному центрі на вільній від окупантів території України.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя