ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Запоріжжі починають перейменовувати вулиці

Депутати повернуть стару назву вулицям, розташованим у Шевченківському районі
Depo.
28 травня 2015 16:15
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє портал Запоріжжі.depo.ua, 27 травня, депутати міської ради мали розглянути питання "Про найменування площі Тараса Шевченка в районі встановленого погруддя Тарасу Григоровичу Шевченку в Шевченківському районі м. Запоріжжя". Про те, як вже писав портал Запоріжжя.depo.ua засідання місцевого парламенту мер скасував.

Наразі поки не відомо, коли все ж таки відбудеться сесія міськради. Проте порядок денний на офіційному сайті мерії є. І перейменування вулиць Шевченківського району - одне з питань.

Як зазначено у пояснювальній записці до проекту рішення, депутатам запропонують повернути історичну назву площі розташованій в межах проспекту Моторобудівників, вулиці Червоної, вулиці Омельченка та проїзду на якій на теперішній час розташована районна адміністрація Запорізької міської ради по Шевченківському району площею Тараса Шевченка.

"На карті м. Запоріжжя від 1913 року в районі теперішнього Шевченківського району (до речі він і тоді так називався) знаходилася площа імені Тараса Шевченка в трикутнику вулиць: Хрестова, Мовчановська та Петро-Павлівська. Вулиця Петро-Павлівська тепер називається вулиця Омельченка, вулиця Хрестова стала вулицею Копьонкіна, а вулиця Мовчановського спочатку була перейменована на вулицю 8 Березня, згодом на проспект Моторобудівників - площа Ярмарочна була перейменована в площу імені Тараса Шевченка. Частина колишньої площі Тараса Шевченка забудували житловими будинками, будівлями, спорудами, побудували будинок культури ім. Т. Шевченка, але частина площі залишилася в тому числі по межі парку імені В.Я. Климова.

Тому, об'єктивно розглянувши питання про повернення історичної назви площі, на підставі громадського опитування та враховуючи, що більша частина колишньої площі забудована, було запропоновано: в районі розташування районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району - де встановлено погруддя Тарасу Григоровичу Шевченку, в межах проспекту Моторобудівників, вулиці Червоної, вулиці Омельченка та проїзду, найменувати площею Тараса Шевченка з збереження поштової адреси будівлі районної адміністрації, а саме: м. Запоріжжя, проспект Моторобудівників, 34", - зазначено у проекті рішення.