UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Переплетіння епох": У Запоріжжі відкрили виставку акваріумів (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Виставка, на якій містяни можуть насолодитися красою та різноманітністю акваріумних рослин, триватиме у краєзнавчому музеї Запоріжжя до 13 березня

Валерія Константинова
Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
"Переплетіння епох": У Запоріжжі відкрил…
Фото: Depo.Запоріжжя

Минулими вихідними у Запоріжжі стартувала виставка-конкурс "Переплетіння епох".

Замість компресора волейбольний м’яч, як світильник – фотоліхтар

На виставці показали, як виглядали акваріуми у минулому столітті та зараз. Наприклад, акваріуми 60-90-х років були у металевому каркасі з простим оформленням – морські мушлі, галька, камінці. Використовувалися рослини, часто виловлені в річках. Обладнання теж було простим. Аерліфтні фільтри працювали від компресора.

Вибір обладнання в той час був невеликий, тому часто застосовували підручні засоби. Наприклад, замість компресора – камеру від волейбольного м'яча, як світильник – фотоліхтар зі знятим червоним склом. І безліч інших саморобних пристроїв. На ринках використовували невеликий акваріум, під ним був отвір для свічки. Її запалювали взимку, щоб підігрівалася вода, і рибки не померзли. Кришок на акваріумі не було. Дехто робив їх самостійно, передає Depo.Запоріжжя.

Вибір рибок тоді теж був невеликий. Це селекціонери, але в основному в аматорській акваріумістиці використовували п’ять-шість видів риби.

Селекціонер з Сєверодонецька Ігор Прокопенко займається розведенням риб протягом 47 років. У рідному місті має близько 50 видів риб в акваріумах загальним об’ємом 20 тонн. Він схрещує види риб та створює нові кольорові варіації. Щоб отримати нову породу потрібно близько двох-трьох років.

Сучасні акваріуми більш естетичні

На виставці для розмаїття були представлені сучасні акваріуми. З новим і доволі досконалим обладнанням.

Вони мають такі особливості:

  • клеяться на силіконі;
  • більша поверхня огляду і виглядають вони більш естетично;
  • різноманітність обладнання;
  • сучасні внутрішні та зовнішні фільтри;
  • світильники різних виробників із сучасним діодним освітленням.

Наприклад, світильники фірми JBL мають білі та різнокольорові світлодіоди, які можна регулювати яскравістю з пульта. Прогрес йде, й інші виробники також використовують нові технології.

"Кам’яна могила" в акваріумі та "живий" струмок

У рамках виставки відбувся конкурс з оформлення акваріумів. Участь у конкурсі взяли вісім акваріумістів із Запоріжжя, Києва, Кривого Рогу та Сєверодонецька, передає Depo.Запоріжжя.

"У цьому році через коронавірус не змогли приїхати ще п’ять учасників. Ми вирішили не ділити конкурсантів на дітей і дорослих, усі змагалися на рівні. У нас брали участь дві дівчинки та четверо дорослих чоловіків. Троє професійних суддів – Максим Моретто з Франції, Тереза Лазар з Ужгорода та Олексій Стародубець з Києва – оцінювали загальне враження акваріумів. Роботи оцінювалися за фотографіями", – розповів організатор конкурсу-виставки Дмитро Черепахін.

Свій неповторний дизайн створила 14-річна запоріжанка Олеся Водоп’ян. Дівчина три роки займається акваріумістикою. 

"У мене були дві ідеї, і саме ця з’явилася перед самим конкурсом. Допоміг інтернет, мама, якісь свої думки, і я створила композицію, схожу на кам’яну могилу, навколо невеличкий степ, – говорить Олеся. – Вдома у мене п’ять видів рибок. Це дуже цікаве заняття, адже різні рибки, рослини. Проявляється фантазія. Думаєш, як з цих матеріалів можна створити щось незвичайне". 

Переможцем конкурсу став досвідчений аквадизайнер з Києва Дмитро Пилипенко. Він спочатку займався акваріумістикою на любительському рівні, але потім почав цікавитися аквадизайном в природньому стилі. Декорація акваріумів з натуральним камінням, рослинами, правильна розстановка декору, рослин тощо.

"На конкурсі хотів усіх здивувати. Для глядачів в акваріумі є цікавий момент – імітація природнього струмка, який підкидає пісок. Я спробував це зробити, гарно оформив. Усім сподобалося. Всередині плаває рибка – орнатус звичайний. Підбирання риб має велике значення. Цей вид тримається зграями й для гарної фотографії їх можна підігнати. Вони триматимуться купками та, навіть, будуть дивитися в одну сторону. В акваріумі є равлик тедоксус, який поїдає зелені нарости на каміннях, рослинах, склі. Вони дуже корисні", – поділився Дмитро.

Для додаткового інтересу до виставки був проведений конкурс хардскейпів. Це так звані "сухі" запуски акваріумів. Це основа дизайнерського рішення, на якій побудована всю картинка. Один з учасників Дмитро Зуб представив композицію з каменів.

"По факту це пісочниця, за допомогою якої можна підготуватися до конкурсу. Усередині робиться композиція з каміння або корчів. Кінцевий результат ми фотографуємо. Потім все розбирається", – розповів учасник Дмитро Зуб.

Розіграш акваріуму для риб, які світяться

У цьому році організатори вирішили зробити невеличкий сюрприз для глядачів. "Щоб відвідувачам виставки було ще цікавіше, ми спільно зі спонсорами вирішили провести розіграш акваріума серед усіх бажаючих, які відвідали музей", – розповідає Дмитро Черепахін.

Гарний акваріум з обладнанням і спеціальним підсвічуванням для рибок глофіш Тернеція та Даніо. Це дуже яскраві рибки, які при спеціальному освітленні світяться. Цю рибу часто використовують у рекламних роликах.

Для участі у розіграші потрібно прийти на виставку, залишити на папірці свій номер телефону. Вже 13 лютого організатори визначать переможця.

Виставка триватиме у краєзнавчому музеї до 13 березня.

Квиток коштує – 50 грн, пільговий – 25 грн. Екскурсійне обслуговування: тематична екскурсія – 150 грн.

Режим роботи: з вівторка по суботу з 9:00 до 17:45. Каса завершує роботу за годину до закриття музею.

Нагадаємо, як у Запоріжжі майже рік працює єдине в місті котокафе. Влітку минулого року відкрилась "Мурляндія" – кафе, в якому можна не тільки скуштувати каву зі смаколиками, а й погратися з котами. Нині у закладі живуть 17 вусатих, які люблять бешкетувати й гратися з відвідувачами.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme