У ставку-охолоджувачі Запорізької АЕС розплодився тропічний молюск – випробовують новий біозахист

Новий вид риб, в якості захисту від плодючого заморського молюска, почали розводити на Запорізькій атомній електростанції
 

У ставку-охолоджувачі Запорізької АЕС ро…

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на прес-службу ЗАЕС.

На Запорізькій "атомці" цьогоріч вперше вивели малька чорного амура. Фахівці сподіваються, що згодом він захистить обладнання від заморського молюска, який незрозуміло звідки розвівся у ставку-охолоджувачі та виявився дуже плодючим.      

Щоправда, нині на станції шукають механічні методи боротьби з тропічним молюском, адже ефективність біологічних можна оцінити лише у довготривалій перспективі. Відомо, що дорослий чорний амур здатен з’їсти щонайменше кілограм молюсків за добу. "Це має вирішити існуючу проблему", - діляться фахівці гідротехнічного цеху ЗАЕС.

Утім, цьогоріч виведені на станції чорні амури ще малі "для роботи", тож восени, у традиційну пору зариблення ставка-охолоджувача, воно відбудеться звичними видами риб: товстолобом, коропом, білим амуром.

Нагадаємо, риб для захисту обладнання давно використовують на українських "атомках", але Запорізька АЕС – єдина, на якій не закуповують мальків, а самі їх вирощують у спеціальних басейнах. Така практика триває на станції понад 10 років. Мальків чорного амура придбали кілька років тому для розмноження. Зараз це 10-кілограмові риби, яких використовують як виробників для подальшого штучного розвитку популяції цього виду.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme