У Буряка наполягають, що присутність журналістів у Запорізькій міськраді "суперечить законодавству"

Проєкт рішення про доступ журналістів на засідання Запорізької міськради запропонований до порядку денного сесії, яка відбудеться 24 лютого. Правовий департамент міськради подав до нього зауваження
 

Олеся Нєдєліна
Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
У Буряка наполягають, що присутність жур…

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на відповідний документ.

На четвертій сесії Запорізької міськради депутати мають розглянути поданий фракцією "Європейської солідарності" проект рішення "Про забезпечення безперешкодного права відвідування адміністративної будівлі виконавчого комітету Запорізької міської ради представниками ЗМІ". Департамент правового забезпечення Запорізької міськради подав до проекту зауваження. У документі юристи міськради посилаються на постанови Уряду щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби й одночасно запевняють, що відкритість роботи міськради забезпечена і без присутності представників ЗМІ. Виходячи з цього, роблять висновок: "Проєкт рішення "Про забезпечення безперешкодного права відвідування адміністративної будівлі виконавчого комітету Запорізької міської ради представниками ЗМІ" суперечить вимогам чинного законодавства України".

Нагадаємо, пленарні засідання Запорізької міськради вже майже рік відбуваються без доступу журналістів, нібито, через карантинні обмеження. Журналістів на сесії не пускають, попри їхнє бажання та навіть запрошення з боку представників депутатського корпусу. Проти присутності журналістів на сесіях активно виступає міський голова Запоріжжя Володимир Буряк та депутати його фракції. Зокрема, на попередній сесії депутатська більшість відмовилася вносити до порядку денного проект рішення про забезпечення доступу представників ЗМІ. Згодом  поліція порушила кримінальну справу за заявами журналістів, яких не пускають на сесії міськради, а у  Буряка погодилися розглянути питання доступу журналістів на сесії.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"