ТОП-10 спортивних подій Запоріжжя: перерва у гонці за олімпійськими ліцензіями

ТОП-10 спортивних подій Запоріжжя: перер…

Попри те, що минулий тиждень ліцензійними турнірами не відзначився, запорізьким спортсменам є чим похизуватися. Зокрема в інтелектуальному спорті – досягненням Богдана Панченкова. Особливо успішними видались останні кілька днів для юних спортсменів. Усі важливі спортивні події, портал Depo.Запоріжжя зібрав у ТОП-10.

1. Запорізькі легкоатлети Михайло Кохан та Наталія Дерев’янко допомогли українській юнацькій збірній U18 виграти міжнародну матчеву зустріч у Луцьку з командами Білорусії та Туреччини. Наталія стала другою у бігу на 800 метрів, лише на одну секунду поступившись білоруській суперниці. Другим був і Кохан у метанні молота. Свій снаряд запоріжець відправив на відстань 72,37 м. Випередив його українець Михайло Гаврилюк. У підсумку національна команда святкувала перемогу з великим відривом від суперників – українці здобули 190 очок, білоруси 149, а збірна Туреччини набрала лише 86 пунктів.

Запорізький шашист вдесяте став чемпіоном Європи, а олімпійці дочекалися квартир - фото 1

2. Не фізичною силою, а інтелектом вкотре прославив Україну запорізький шашист Богдан Панченков. 21-річний спортсмен повернувся з Санкт-Петеребургу, де виграв чемпіонат Європи з шашок-64. Запоріжцю вдалося відзначитись у всіх представлених дисциплінах. Першим став Богдан у швидкій грі та класичній. В останній міг святкувати перемогу вже за тур до фінішу, бо набрав недосяжну для суперників кількість очок. У блискавичних шашках має срібло. Цікаво, що жодного разу запоріжець не повертався без нагороди з континентальної першості. Чемпіоном Європи Богдан стає вдесяте. Стільки ж разів приміряв і титул чемпіона світу.

3. В Італії триває міжнародний турнір з плавання "Кубок енергетичного стандарту-2016". Змагання відбуваються у форматі матчевої зустрічі. Українці виступають у складі клубу "Енергостандарт". Серед них є двоє запоріжців – вихованці СДЮШОР "Спартак-КПУ" з плавання Сергій Шевцов та Кирило Гаращенко. Сергій у перший день стартів програв, але не змагання, а парі колезі по команді. Запоріжець був впевнений, що пропливе стометрівку кролем менше, ніж за 49 секунд. Та його результат – 49,92. Однак, цього вистачило, аби виграти заплив. Попереду у плавців ще один змагальний день.

4. А от запорізькі класики цього тижня не порадували. Лідер української збірної Парвіз Насібов у складі національної команди змагався за нагороди міжнародного турніру з вільної та греко-римської боротьби серед кадетів та юніорів "Кубок федерації боротьби Азербайджану", котрий завжди збирає найсильніших борців світу. Парвіз виступав у ваговій категорії 66 кг і провів лише один поєдинок. Розпочав запоріжець оптимістично, навіть вів 3:0. Та у другому періоді турецький суперник провів роботу над помилками і переміг Насібова 8:5. Тож повертається додому запоріжець без медалі.

5. В трійку кращих не увійшли і запорізькі ветерани плавання, які у Дніпропетровську змагалися за нагороди чемпіонату України в категорії Мастерс. Конкуренція була солідною – 353 плавці різних вікових груп. Область представили майстри клубу "Мотор-Зеніт". Переможця визначали за сумою очок, набраних в естафетному плаванні та окремих дистанціях. У підсумку перемогу відсвяткували господарі змагань – дніпропетровці. А от сусіди-запоріжці стали п’ятими.

6. Успішною поїздка до Дніпропетровську була для запорізьких веслувальників. Особиста першість України з академічного веслування принесла нашим спортсменам одинадцять нагород. Реноме найкращого підтвердив Олександр Надтока, який у складі парної четвірки прийшов до фінішу першим. Також чемпіонками у парній двійці легкої ваги стали Лариса Жалинська і Світлана Мартинова. Остання – ще й володарка єдиної срібної нагороди у скарбничці запорізької збірної. Цю медаль Світлана здобула в одиночці легкої ваги. Решта нагород – бронзові.

7. Абсолютними чемпіонами в національній першості серед юнаків стали запорізькі боксери. Збірна області до Ужгороду відправилась у складі 28 спортсменів. З медалями повернулися дев’ятеро. Золоті нагороди здобули Андрій Лякишев, Олексій Денисенко, Данило Міняйло та Ілля Вуколов. Сріблом відзначились троє – Влад Палько, Ілля Деркач та Андрій Орліхін, бронзою розжилися Кирило Сімонов і Ярослав Сиюшев. Цей результат підійняв запоріжців на найвищу сходинку п’єдесталу пошани. Другими у чемпіонаті України фінішували юнаки з Вінницької області, а третіми стали кияни.

8. Смаку перемоги в груповому етапі аматорської ліги України поки не відчув відроджений "Металург Запоріжжя". Наша команда зіграла перший виїзний поєдинок національного чемпіонату. З металургівцями у гості до "Балкан" у Зорю Одеської області відправились близько 40 вболівальників. Та їхньої підтримки у матчі проти чинного чемпіона першості не вистачило. "Балкани" забили по м’ячу у кожному таймі, тож 2-0 - на їхню користь. Нині "Металург" готується до домашнього матчу з криворізьким "Кривбасом", котрий відбудеться 7 травня.

9. Більше цього тижня запоріжцям щастило у баскетболі. В Миколаєві за вихід до фіналу чемпіонату України змагалися команди студентської ліги дивізіону "Південь". Серед восьми команд виступали дві запорізькі – представники КПУ та ЗНТУ. Обидві на цьому етапі крокували без поразок. В останньому ж матчі зіграли між собою. У напруженій боротьбі перемогли студенти ЗНТУ з рахунком 78:76. Цей поєдинок не був вирішальним, адже обидва запорізькі колективи ще до цього забезпечили собі путівку до фіналу національної першості.

10. Дочекалися обіцяного запорізькі олімпійці. На черговій сесії міської ради спортсменам нарешті виділили гроші на квартири, котрі вони чекали з 2012 року. Тоді чемпіонам та призерам ХХХ літніх Олімпійських та ХІV Паралімпійских ігор у Лондоні міська влада обіцяла подарувати житло, але далі сертифікатів справа не дійшла. Нині ж банківські картки з коштами вже отримали бронзова призерка олімпіади Марія Ремінь та володар срібла паралімпіади Олексій Пашков. Ще четверо медалістів – Олеся Повх, Вікторія Савцова, Марія Помазан та Михайло Попов, перебувають на змаганнях, тож гроші отримають пізніше. Чемпіонам передбачені кошти у сумі 472 тис. грн., призерам – 424,8 тис. грн.