ТОП-10 спортивних подій: запоріжанка стрибнула в “передостанній вагон” до Ріо

Місцева легкоатлетка здобула олімпійську ліцензію, а запорізькі волейболістки готуються використати останній шанс на путівку

Збірна України, яка відправиться на Олімпійські Ігри до Бразилії, нині налічує 193 спортсмени. У запоріжців - 12 ліцензій. Стрибнути, так би мовити, в "останній вагон" можуть ще боксери та волейболістки. Заключні ліцензійні турніри відбудуться на початку липня. Поки ж тривають "олімпійські перегони", має чим зайнятися й юна спортивна зміна. Зокрема, порадували здобутками легкоатлети та представники водних видів. Найбільш знакові події у запорізькому спорті за останній тиждень портал Depo.Запоріжжя зібрав у традиційному ТОП-10.

1. Ще одну олімпійську ліцензію здобули запорізькі легкоатлети. Метальниця спису Ганна Гацько-Федусова таки вклалася в необхідний для цього норматив. Щасливим для запоріжанки став відкритий чемпіонат Києва. Спортсменка метнула спис на 62 м 2 см, тоді як "олімпійські вимоги" для жінок складають 62 м. Тож Ганна приєдналася до четвірки запорізьких легкоатлетів, які збираються до Бразилії. Олімпійський п’єдестал разом з нею підкорюватимуть Олеся Повх, Анастасія Ткачук, Олексій і Ганна Касьянови.

2. За крок до Ріо. Запоріжанки Валентина Давидова і Євгенія Щипкова не змогли зачепитися за ліцензії на континентальному кубку з пляжного волейболу у Норвегії. При цьому дівчата стали сенсацією турніру, діставшись до фіналу після п’яти перемог над іменитими дуетами, призерами і чемпіонами європейських стартів. Фінал для наших землячок теж ознаменувався перемогою – 2:0 у поєдинку з нідерландською парою. Це дозволило українкам позмагатися за ліцензії у "золотому матчі". Тут довелось протистояти вже іншим суперницям з Нідерландів. Перший сет Давидова/Щипкова виграли, другий програли. У вирішальному ж, третьому, тривалий час трималися на рівних, однак останнє слово було за опонентками. Тож і перемога, і ліцензія дісталась останнім. Шанс на Ріо у наших землячок ще залишається – останні дві путівки розіграють 6-10 липня на заключному етапі кваліфікаційного відбору у Сочі, де разом з українцями змагатимуться пари з Чехії, Австрії і Росії.

3. У Будапешті відбувся турнір з дзюдо престижної світової серії. Серед кращих спортсменів з 55 країн змагалися і 11 українців, двоє з них – запоріжці. Богдан Зусько виступав у вазі 81 кг. Змагання завершив вже після програшу у стартовому поєдинку. Найкраще у складі збірної виступив наш земляк Станіслав Бондаренко у вазі +100 кг. Він впевнено здолав серба і дзюдоїста з Еквадору. У фіналі переміг японця і виграв золото гран-прі. Медаль Станіслава стала єдиною нагородою найвищого ґатунку у скарбничці збірної. Українці здобули ще срібло і три бронзи, що принесло їм третє загальнокомандне місце.

4. У Хорватії триває юнацький чемпіонат Європи зі стрибків у воду. Двоє запоріжців – вихованців СДЮШОР "Мотор січ", які відправились підкорювати континентальний п’єдестал, нагородами не розжилися. Євген Науменко дістався фіналу, однак його результат на вишці 10 м був п’ятим. Віолета Сверчкова на метровому трампліні стала 12-ю.

5. Харків приймав перший тур чемпіонату України з пляжного волейболу. За нагороди змагалися 30 чоловічих та 25 жіночих команд. Запоріжжя представляли семеро спортсменів. П’єдесталу пошани не вдалося дістатися жодному з них. Найкращий результат мають два Владислави – Гринь і Ємельянчик, та Владислав Паленко у парі з кіровоградцем Ігорем Свиридовим. Ці дуети стали п’ятими. Данило Анохін, Денис Денисенко, Марина Попель та Галина Михеєва завершили змагання на дев’ятому місці.

6. Юні запорізькі легкоатлети боролися за путівку на юнацький чемпіонат Європи. На національній першості у Кіровограді змагалися понад 600 спортсменів. Запоріжці побували на п’єдесталі пошани тричі. На "срібну" сходинку підійнялась Олександра Мороз, фінішувавши другою у бігу на 1500 м. Ще одну медаль до скарбнички запорізької команди поклав юний рекордсмен України Михайло Кохан. Запоріжець метнув молот на 77м 07 см. Цей результат вдалося побити його івано-франківському опоненту, тож Кохан має срібло. А от Наталія Дерев’янко стала чемпіонкою України у бігу на 800 м. Ця спортсменка єдина, хто представлятиме наш край на континентальній першості у Тбілісі, що відбудеться в середині липня.

7. Повний комплект нагород з юніорського чемпіонату України везуть до Запоріжжя місцеві плавці. Найбільше відзначитись у Львові вдалося вихованці СДЮШОР "Спартак-КПУ" Надії Івановій. Дівчина здобула золото на дистанціях 800 метрів вільним стилем та 400 метрів комплексним плаванням. По сріблу має на двохсотметрівках - брасом і комплексним плаванням. Комплект нагород доповнила ще й бронзою в естафеті 4х100 вільним стилем, де виступала разом з Валерією Тарановою, Марією Бондаренко та Аміною Марті. Остання скарбничку запорізької збірної поповнила сріблом на 50-метрівці вільним стилем. У тому ж стилі на дистанції 1500 м другим став запоріжець Микита Перебийносов.

8. Змагання з плавання у Львові продовжили юнаки та дівчата. Ці національні старти видались не такими врожайними для запоріжців, як юніорські. Лише одна представниця обласної збірної сходила на п’єдестал пошани. Зате - тричі. Валерія Таранова має "срібний" результат на дистанціях 50 м вільним стилем та 200 м на спині. А от на стометрівці на спині фінішувала на бронзу.

9. Цьогорічні випускники ДЮСШ "Металург" U-17 фінішували у дитячо-юнацькій футбольній лізі України. За нагороди національного чемпіонату змагалося 39 команд. У вирішальний етап вийти запоріжцям не вдалося – у свої групі були третіми, тож відправились боротися за п’яте місце. Суперником нашої команди у цій боротьбі стала луцька "Волинь". Долю поєдинку вирішив всього один забитий м’яч. Ворота суперника з пенальті вразив металургівець Семен Вовченко і вивів свою команду на п’яте місце в Україні у своїй віковій категорії.

10. А от для "старшого" запорізького "Металурга" останній тиждень видався плідним на досвід, але не на голи. Під час передсезонного збору наші футболісти зіграли кілька спарингів на виїзді. Стартували у Костантинівці матчем проти місцевого "Авангарда" – поступилися 0:1. Продовжили у Дніпрі з однойменною командною. Та різниця у класі була солідною – в результаті "Металург" пропустив 8 м’ячів. Сам же спромігся лише на гол престижу, тож поразка 1:8. Потім запоріжці відправились до Харкова, де програли місцевому "Геліосу" 0:2. Завершили виїзне "спарингове турне" у Миколаєві з однойменним МФК. І тут запоріжці голами не відзначилися, зате самі пропустили аж чотири м’ячі. Вже вдома, 2 липня, наша команда мала зіграти з молодіжкою та юніорами луганської "Зорі". Однак, останні від ігор відмовились. Як вважає співзасновник "Металурга" Андрій Богатченко, через те, що матч збирались відвідати вболівальники запорізького клубу, а луганчани були проти.

Про десятку найяскравіших спортивних подій Запоріжжя попереднього тижня можна дізнатися тут.