ТОП-10 спортивних подій: як запорізькі спортсмени-естети світ підкорювали

ТОП-10 спортивних подій: як запорізькі с…

Минулий тиждень був не надто багатим на спортивні змагання, але, як завжди, запоріжцям є чим пишатися. Зокрема, порадували здобутками представники естетичних видів – спортивних танців та стрибків на батутах. "Прикрістю" тижня можна назвати програш БК "Запоріжжя-ЗОГ" у баскетбольні суперлізі. А з визначних подій у спортивній галузі, що сталися у Запоріжжі, доречно виділити відкриття важкоатлетичної школи Жаботинського та проведення на базі обласної ШВСМ збору національної команди класиків. Чим ще був знаковий минулий тиждень – у ТОП-10 спортивних подій від Depo.Запоріжжя.

1. Запорізька пара танцюристів стала віце-чемпіоном світу

Бальники Міла Ковальова та Михайло Бокій за останні кілька місяців побували на трьох престижних турнірах. Дебютували на міжнародних стартах "International ballroom dancing championships-2016" у Лондоні, де стали шостими. Вояж міжнародними паркетами продовжили у Нідерландах, підкоривши третю сходинку п’єдесталу пошани відкритого турніру країни. А от вінцем успіху запорізької пари став чемпіонат світу зі спортивних танців любительської ліги та міжнародної ради танцю у Парижі, тут змагалися з півсотні пар. Запоріжці станцювали на срібло, до золота Мілі та Михайлу не вистачило лише одного балу. Нині ж запорізька пара готується підкорити не менш важливий п’єдестал - престижний міжнародний турнір в Блекпулі "Blackpool Dance Festival", що відбудеться вже у 2017-му. Для танцюристів ці змагання за важливістю прирівнюються до Олімпійських ігор.

Запорізькі танцюристи стали віце-чемпіонами світу, а бердянські акробати "дострибнули" до бронзи міжнародних стартів - фото 1

2. Бердянці "настрибали" на медалі міжнародних змагань

Наші земляки відзначилися у стрибках на батуті та на акробатичній дорожці у Білорусі. Конкуренцію представникам бердянської "Спортивної школи акробатики "Авангард" зіставили співвітчизники, білоруські акробати та спортсмени з Литви, Латвії і Грузії. По бронзі привезли з Могильова Кирило Гавриленко, Кароліна Панченко та Данило Столбченко. П’ятим став Євген Гавриленко.

3. Запорізькі стрибуни у воду відзначились на зимовій першості

Зимову першість країни зі стрибків у воду приймав Київ. У стартовий день змагань виступали двоє вихованців СДЮШОР "Мотор-Січ" – Максим Долгов та Карина Єсаулова. Стрибали у міксті і набрали найвищу кількість балів – 312,65, що принесло їм "золотий" результат. Золото у скарбничку команди також поклали Євген Науменко та Олег Сербін, вигравши синхронні стрибки з вишки 10 м з результатом 325,14 балів. В індивідуальних змаганнях на метровому трампліні срібло здобула Карина Єсаулова.

4. Запорізькі гандболісти готуються до відбору на чемпіонат Європи-2018

Головний тренер національної збірної Віталій Андронов викликав до лав команди 12 запоріжців. Всього ж у її складі 18 гравців. Шестеро гандболістів представляють ГК "Мотор" - Захар Денисов, Євген Жук, Станіслав Жуков, Євген Буйненко, Артем Козакевич, Олександр Шевельов, п’ятеро із ГК "ZTR" - Антон Деревянкін, Олексій Ганчев, Андрій Акименко, Роман Северин, Олександр Тільте, а також лівий-півсередній із запорізького "ЗНТУ-ЗАБ" Леонід Михайлютенко. Список не остаточний – поки ці гравці лише кандидати до національної збірної. Чи стануть повноцінними її гравцями, стане відомо після навчально-тренувального збору у Конча-Заспі, що запланований на кінець грудня. Збірна готуватиметься до матчу з Чехією у рамках відбору на Євро-2018, котрий відбудеться у травні 2017-го року.

5. Запорізькі баскетболісти у Дніпрі програли місцевому БК

Стартували обидві команди дуже активно – лідер у першій чверті змінювався сім разів, однак, на останній хвилині господарям вдалось вийти у п’ятиочковий відрив – 22:17. І хоч у наступному відрізку запоріжці швидко наздогнали дніпрян, все ж скоро знову пасли задніх, відстаючи на 11 пунктів. Не допомогли навіть два тайм-аути, до котрих вдався їхній наставник Дмитро Щиглінський - на велику перерву пішли за рахунку 40:29 на користь господарів. Не тільки не врятували, а й погіршили ситуацію гості у наступних десятихвилинках. Дніпряни вирвались уперед аж на 28 очок, запоріжцям наздогнати їх не вдалось, тож БК "Запоріжжя-ЗОГ" програв 61:81.

6. Гандболісти ГК "ZTR” вдома розгромно переграли ГК "Шахтар-Академія"

У черговому матчі чоловічої суперліги першими у рахунку повели гості – 2:0, але надовго втримати перевагу їм не вдалося. Після кількох "осічок" повз ворота суперника запоріжці заграли в повну силу і на 20-ій хвилині вели 14:5. Перший тайм завершили за рахунку 22:11 на власну користь. У наступному господарі дозволили вразити свої ворота лише сім разів, натомість самі на голах не "економили". Остаточний рахунок на табло був більш ніж розгромним - 42:18 на користь трансформаторників. Поки ГК "ZTR” лідирує у національній першості, не маючи в активі жодної поразки і нічиєї.

7. Запоріжжя стало центром підготовки національної команди з греко-римської боротьби

Приймає борців обласна школа вищої спортивної майстерності. Класиків прибуло 40, 28 з них – основні члени збірної, решта – кандидати. До заявки на домашній збір потрапило і 15 запоріжців. Як зазначив головний тренер команди Артур Дзигасов, борцям необхідно було змінити звичну обстановку бази у Конча-Заспі, а Запоріжжя – бірцівський центр України. Єдине, чого б хотілося – більше килимів, адже у ШВСМ їх всього два. Крім основних тренувань, спортсмени бігають кроси на Хортиці, плавають у відритому басейні. Запорізькі збори класиків триватимуть до 25 грудня, після різдвяних свят збірники зустрінуться вже у Конча-Заспі, де готуватимуться до чемпіонату Європи.

8. Запорізькі гирьовики підбили "медальні" підсумки змагального року

Медальний рік наші гирьовики завершували на фіналі Кубку України та міжнародному турнірі пам’яті героя СРСР Івана Кожедуба у Харкові. В категорії до 70 кг золото обох стартів взяла Вікторія Черепаха. А Любов Черепаха не мала рівних у вазі понад 70 кг, тож також стала абсолютною чемпіонкою. По бронзі у своїх категоріях завоювали Вікторія Колодієвська та Анастасія Костенко. Серед чоловіків п’єдесталу пошани вдалося дістатися Руслану Орину у вазі до 60 кг, який став третім у міжнародному турнірі. З доробком у чотири золота та три бронзи команда запорізьких гирьовиків стала третьою у загальнокомандному заліку, поступившись атлетам із Луганської та Харківської областей.

9. Юні запорізькі боксери привезли шість медалей Всеукраїнського турніру

Турнір із боксу серед юнаків 2003-2004 р. н., пам’яті заслуженого майстра спорту України Анатолія Климанова приймав Харків. На першу сходинку п’єдесталу пошани вдалося зійти запоріжцям Данилу Міняйлу (62 кг), Ігорю Шарову (65 кг), а також вільнянському боксеру Кирилу Симонову (50 кг). На рахунку наших земляків і три бронзи – відзначились Ерік Єсаян із Вільнська, Микита Вагин та Тарас Шевченко із Запоріжжя.

10. У Запоріжжі з’явиться школа важкої атлетики імені дворазового олімпійського чемпіона Леоніда Жаботинського

Відповідне рішення ухвалили депутати обласної ради. Новий заклад буде спеціалізованою дитячо-юнацькою школою олімпійського резерву. Нині спортсменів-важкоатлетів готують у СДЮШОР "Спартак", що є громадським об’єднанням із невказаною формою власності, її статус не відповідає чинному законодавству. Разом з тим, вже 12 років заклад фінансується з обласного бюджету. Школа Жаботинського буде комунальним закладом, що дозволить обласній владі здійснювати контроль за ефективністю роботи важкоатлетичної кузні кадрів.

Про десятку найяскравіших спортивних подій Запоріжжя попереднього тижня можна дізнатися тут.