ТОП-10 спортивних подій: переможний тиждень запорізьких файтерів (ФОТО, ВІДЕО)

ТОП-10 спортивних подій: переможний тижд…

Тиждень, що минає, був напрочуд вдалим у контактних видах спорту. Зокрема "медально" відзначились юні представники бойових мистецтв. Солідний врожай європейських нагород зібрали запорізькі сумоїсти. Медалі міжнародних стартів привезли представники тхеквондо та змішаних єдиноборств ММА. На рахунку запорізьких спортсменів є й перемоги в ігрових видах спорту. Детальніше про найяскравіші події запорізького спорту у ТОП-10 від Depo.Запоріжжя.

1. Запоріжці переграли "зіркових" ісландців

Запоріжці у складі гандбольної збірної грали з ісландцями у відборі на Євро-2018 у Сумах. Гості – фаворити групи – віддали ініціативу українцям ще на старті. Українці вели у рахунку практично весь матч. Ісландці ж "наступали на п’яти". Рятували команду запоріжці, яких у її складі було аж дев'ять. "Моторівець" Захар Денисов у необхідний момент, коли команда програвала, закинув три м’ячі підряд з позиції лівого крайнього, відновивши перевагу українців. Понервувати вболівальників, а їх зібралися повні трибуни, збірна змусила в останні хвилини гри, коли ісландці звели відставання до мінімуму. Але команда Віталія Андронова не втратила концентрацію, зберегла м'яч, відбила атаку гостей і на останніх секундах знов таки запоріжець Захар Денисов вколотив м'яч у ворота суперника. У підсумку українці виграли 27:25. Нині всі команди у нашій групі мають по два очки. Наступні відбіркові матчі до Євро збірні гратимуть вже у 2017-му році, починаючи з червня.

2. Запорізькі сумоїсти привезли сім нагород із Чемпіонату Європи

За медалі континентальної першості у Могильові боролися 300 спортсменів - юніорів, юнаків та дітей. Чемпіонами Європи стали запоріжці Карина Колесник у вазі 60 кг, Анастасія Соболь у категорії 50 кг та Давид Безкуцький серед спортсменів вагою 30 кг. Енергодарський сумоїст Олександр Соколик у категорії понад 100 кг має срібло. "Бронза" у цій вазі дісталася Анатолію Бобневу. Також третіми у своїх категоріях стали Андрій Пащенко та Данило Капранчук. Загалом в активі української команди 72 нагороди, 18 з них – найвищого ґатунку.

Як запорізькі сумоїсти Європу підкорювали, а місцева тхеквондистка виграла кубок посла Кореї у Молдові - фото 1

3. Запорізький стрибун у воду з перемогами повертається з Сингапуру

Запоріжець завоював медалі заключного етапу світової серії Гран-Прі зі стрибків у воду, що приймав Сингапур.  У складі юнацької національної збірної відзначився вихованець СДЮШОР "Мотор Січ" Євген Науменко. Золото наш земляк здобув у міксті на вишці у парі з Валерією Люлько – мають 259,62 бали. На рахунку Євгена - ще й третє місце в індивідуальних стрибках із вишки 10 м. Всього ж українська команда завоювала три нагороди, крім медалей Науменка, ще є бронза у дівочого дуету у синхронних стрибках з вишки.

4. Запорізька тхеквондистка виграла "Кубок посла Кореї у Молдавії"

Змагання відбулись у молдовському Чореску – боролися 340 спортсменів із Молдови, Білорусії, Росії, Румунії та України. Серед учасників була і представниця ДЮСШ "Олімпієць Запоріжжя" Анастасія Сидоренко. Запоріжанка на молдовському даянзі тріумфувала у трьох поєдинках. У підсумку здобула не лише золото, а й за рішенням суддів стала кращою спортсменкою турніру. До речі, українці посіли перше командне місце у загальному заліку за кількістю золотих медалей.

5. Запоріжець відзначився у змішаних єдиноборств ММА

Санкт-Петербург приймав чемпіонат Європи зі змішаних єдиноборств ММА. У складі української збірної виступав запоріжець Микола Кузнєцов. Вихованець ФСТ "Динамо" боровся серед спортсменів вагою 70,3 кг. У підсумку має бронзу. Всього ж в активі національної команди три срібні та три бронзові нагороди. Цей результат дозволив українцям посісти друге загальнокомандне місце.

6. Бердянець зупинився за крок від п’єдесталу пошани

За нагороди чемпіонату світу з вітрильного спорту серед військовослужбовців, що відбувся у пакистанському Карачі, боролися команди з дев’яти країн. Випускник бердянського педагогічного університету Валерій Кудряшов змагався у гонках на яхтах класу J/80 у складі екіпажу з п’яти спортсменів. Хлопці успішно подолали кваліфікаційний раунд, але у боротьбі за нагороди допустили кілька помилок. В результаті полишають старти без нагород, але з високим четвертим місцем.

7. БК "Запоріжжя-ЗОГ" дістався чвертьфіналу кубку України

В рамках 1/8 фіналу кубку України запоріжці приймали вдома київський БК "Каштан". Гості, які прибули обмеженим складом, володіли ініціативою лише дві стартові хвилини. Першу чверть господарі завершили з гандикапом у шість очок – 20:14. У другій частині гри активізувався "Каштан" – атакував багато, натомість запоріжці у захисті діяли не надто переконливо і, якби не два реалізовані "трюльники" Станіслава Овдєєнка, могли б цей відрізок програти. Однак, на велику перерву команди пішли за рахунку 43:35 на користь запоріжців. У третій чверті гості вже "горіли" 69:47. У наступній свою перевагу підопічні Дмитра Щиглінського довели до 30 пунктів, тож 94:64 у підсумку. Дві перемоги в 1/8 фіналу принесли БК "Запоріжжя-ЗОГ" путівку до наступного раунду змагань – боротьбу за кубок України продовжать в одному з двох чвертьфінальних групових турнірів.

8. Запорізькі плавці зібрали врожай нагород

На юнацькій національній першості у Дніпрі визначали кращих серед 300 спортсменів віком до 15 років. Золото на стометрівці на спині здобув запоріжець Богдан Радутний, на його рахунку ще й срібло у запливі на 100 м вільним стилем. Бронзу на цій дистанції здобув Євген Філімоненко, третім також став Владислав Лактин на 50-метрівці батерфляєм. Ці хлопці та ще Ігор Щинов вдало виступили в комбінованій естафеті 4х100 – припливли з другим результатом.

9. Запорізька "Орбіта-ЗТМК-ЗНУ" здобула дві перемоги

У домашньому турі жіночої волейбольної Суперліги наші волейболістки приймали чернігівський ВК "Педуніверситет-ШВСМ". Перший матч на домашньому майданчику СК ЗНУ запоріжанки зіграли нервово. Стартовий сет виграли переконливо – 25:12, а от у другому активізувались гості - перемогли 25:23. Далі відбулися справжні волейбольні гойдалки – суперниці ще по  одному разу обмінялися перемогами. У вирішальному, п’ятому відрізку, чернігівських волейболісток таки вдалося здолати підопічним Ірини Комісарової. У підсумку важка перемога 3:2. Помилки першого матчу запорізькі дівчата врахували у поєдинку –відповіді наступного дня. Цього разу шансів "Педуніверситету-ШВСМ" вже не давали. Перемогли в суху – 3-0.

10. Запорізький "Металург" знову розчарував вболівальників

Наша команда вдома на навчально-тренувальні базі, що на Великому Лузі, приймала херсонський "Кристал". Розпечатати ворота господарів гості змогли на 21-ій хвилині. Ще трохи більше десяти хвилин знадобилося херсонцям, аби потроїти результат. Металургівці ж відповіли голом під завісу першого тайму – відзначився Вадим Петров. Цей м’яч виявився єдиним, що залетів у ворота "Кристалу". Натомість гості ще тричі забили у другій половині гри, тож чергова розгромна поразка "Металурга" – 1:6.

Про десятку найяскравіших спортивних подій Запоріжжя попереднього тижня можна дізнатися тут.