ТОП-10 спортивних подій: "олімпійський експрес" пройшов повз запорізького боксера

ТОП-10 спортивних подій: "олімпійський е…

Насичене спортивне літо триває, минулий тиждень виключенням не став. Найприкрішою подією став програш боксера Геворга Манукяна у Венесуелі. Однак, не обійшлося без приємного у гирьовому спорті, легкій атлетиці, тхеквондо та водних видах. Головні події у запорізькому спорті за минулий тиждень портал Depo.Запоріжжя зібрав у традиційний ТОП-10.

1. Запорізький боксер втратив шанс на олімпійську ліцензію. Турнір APB/WSB у Венесуелі – останні кваліфікаційні змагання з боксу. У складі національної збірної за путівку на Олімпіаду боровся запоріжець Геворг Манукян у вазі 91 кг. Стартував зі стадії півфіналу, де зустрівся з еквадорцем Торесом Кастілло. Нажаль, фортуна була не на боці Манукяна, одноголосну перемогу 3:0 судді віддали його супернику. У ваговій категорій Геворга ліцензія діставалась лише чемпіону, тож наш земляк припинив боротьбу за омріяний квиток до Бразилії. Таким чином, Запоріжжя не матиме свого представника у боксі на Олімпіаді у Ріо-де-Жанейро.

Місцевий боксер програв на останньому ліцензійному турнірі, а запорізькі тхеквондисти везуть п’ять медалей з Кореї - фото 1

2. Запорізький плавець Сергій Шевцов став віце-чемпіоном Європи. Континентальну першість серед юніорів приймає Угорщина. Наш земляк дістався фіналу на дистанції 100 м вільним стилем. Від "золотої" сходинки Шевцова відділяло лише 17 сотих секунди – саме на стільки його випередив італієць Алессандро Мірессі. Результат Сергія 49.57. Запоріжець спробує сили на чемпіонаті Європи ще на свої коронній дистанції – 50 м вільним стилем.

3. Корейський вояж став успішним для запорізьких тхеквондистів. На міжнародний рейтинговий турнір класа G-2 "Korea Open" відправились 11 вихованців СК "Мотор січ". Скарбничку команди вдалося поповнити п’ятьом спортсменам. Серед юніорів бронзою відзначився Микита Адамчук у вазі до 63 кг. Медаль такого ж ґатунку вдалося здобути і Руслану Пікалову у категорії до 35 кг, який виступав серед кадетів. Мартірос Тарханян у вазі до 26 кг став чемпіоном серед юнаків. Серед дорослих в олімпійських вагових категоріях золото здобув Олександр Левичнук, а Тарас Мальченко має бронзу.

4. В грузинському Тбілісі за нагороди чемпіонату світу змагалися важкоатлети-юніори. У складі української збірної виступала і запоріжанка, вихованка СДЮШОР "Спартак" з важкої атлетики Єлизавета Баранова. Нажаль, п’єдесталу пошани не дісталася. У підсумку, стала шостою у ваговій категорії +75 кг, підійнявши у сумі 217 кг.

5. Запоріжжя не побачить євролігових матчів луганської "Зорі". Попри бажання клубу грати на місцевій "Славутич-арені", УЄФА виніс інший вердикт. Одна з основних причин – відсутність на запорізькому стадіоні автоматичних турнікетів. Модернізацією мала займатись місцева влада, однак було вирішено не вкладати в це бюджетні кошти. Тож матчі Ліги Європи 2016/2017 "Зоря" гратиме у столиці на НСК "Олімпійський".

6. Чемпіонат України з легкої атлетики серед юніорів, що приймав Кіровоград, поповнив запорізьку скарбничку двома нагородами. Серед 330 спортсменів наш край представляло дев’ятеро. На жаль, чемпіонського титулу не удостоївся жоден. Найкращий результат у Катерини Махмудової – срібло у бігу на 3000 м з результатом 10:32.76. Дар'я Грудкова розжилася бронзою у бігу на 200 м, де фінішувала за 25.82 с. Також була четвертою на стометрівці.

7. Запорізькі гирьовики знову перші. З чемпіонату України з чоловічого двоборства та ривку серед жінок у Херсоні наша збірна привезла 10 нагород. Вікторія Мосіяш здобула срібло і розпрощалась з титулом абсолютної чемпіонки у вазі 60 кг. Така ж прикрість сталася і з Вікторією Черепахою у категорії 70 кг – має бронзу. А от Любов Черепаха знову не підвела, здобувши 19-те золото у спортивній кар’єрі та підтвердивши титул абсолютної чемпіонки України у своїй вазі. Ще одне золото на рахунку Олени Черкашиної. Пальму першості запоріжанки тримали і в естафеті у складі Мосіяш та двох Черепах. У підсумку - перше загальнокомандне місце нашої збірної серед 118 гирьовиків з 19 регіонів країни.

8. У Ковелі відбувся чемпіонат України з греблі на байдарках і каное серед юнаків і дівчат віком 12-16 років. Запоріжці забрали солідний врожай нагород. Золото на дистанції 1000 м здобула байдарка-четвірка у складі Артема Рожкова, Володимира Лазарева, Захара Іванця та Давида Михайлика. Рожков і Михайлик мають ще й срібло у байдарці-двійці на 3000 м, у каное-двійці на 1000 м – другі Олег Колот та Артем Четвертак. Медалі такого ж ґатунку в індивідуальних перегонах мають Захар Іванець, Давид Михайлик та Артем Четвертак. По дві бронзи на рахунку Лева Кирпика та Дмитра Пивоварова.

9. Ветерани волейболу у Коблево розіграли Кубок України. Участь взяли близько 400 волейболістів віком від 35-ти до 70-ти років - всього 94 команди майже з усіх куточків країни. Наш край представили команди СК "Запоріжжя". Запоріжці на п’єдесталі пошани побували 5 разів. На першу сходинку сходили чоловічі команди у категоріях 65+, 60+ і жіноча у віці 50+ і 55+. А от представниці прекрасної статі віком 45+ здобули срібло, поступившись киянкам.

10. Запорізький "Металург" зіграв контрольний поєдинок з першоліговим ФК "Полтава". Наша команда не давала супернику розгорнути атакувальні дії, впевнено граючи в обороні. Самі ж зуміли відзначитись у воротах полтавчан у першому таймі – вийшовши на заміну, забив Микита Курусь. Та господарі невдовзі зрівняли рахунок, реалізувавши пенальті, а потім забили ще двічі. Тож у підсумку – 3-1 на користь "Полтави", а "Металург" продовжив серію поразок.

Про десятку найяскравіших спортивних подій Запоріжжя попереднього тижня можна дізнатися тут.