ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Скандального запорізького ректора позбавили докторського ступеня за плагіат

Володимир Пашков виявився любителем не лише “русского мира”, а й чужих текстів
Depo.
24 лютого 2016 09:04
ФОТО: depo.ua
Скандального запорізького ректора позбавили докторського ступеня за плагіат
Володимир Пашков виявився любителем не лише “русского мира”, а й чужих текстів

Вчена рада Харківського національного педагогічного університету ім. Сковороди позбавила ректора Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (ЗОІППО) Володимира Пашкова наукового ступеня доктора історичних наук, передає кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Про результати засідання ради на своїй сторінці у Facebook повідомив відомий історик, професор Федір Турченко.

“Про плагіат і про багато інших речей, які пов'язані з Пашковим, знає в області все начальство. Знає, і нічого не робить“, - зазначив вчений.

Підставою для вердикту вченої ради стали зразки плагіату, які були знайдені у докторській дисертації та статтях Пашкова. Він дослівно переклав фрагменти праці російського вченого Світлани Степанової, не вказавши на запозичення. Порівняти два тексти може кожний – їх було розміщено на сайті “Плагіат. Громадська дошка ганьби“. Скандал набув обертів через увагу громадськості. Але тепер наявність наукової “крадіжки“ офіційно підтвердила та сама установа, в якій Пашков три роки тому захищав дисертацію.

Володимир Пашков виявився любителем не лише “русского мира”, а й чужих текстів  - фото 1

Сам ректор на заході не був присутній. Двічі засідання зривалося через його неявку, на третій раз воно відбулося без дисертанта - правила це дозволяють.

Слід додати, що Пашков також відомий у Запоріжжі як активний пропагандист “русского мира“. Деякий час він очолював місцевий осередок партії “Русский блок“, яка нині заборонена в Україні, та низку громадських організацій відповідного спрямування.

Крім того, на адресу голови ЗОІППО неодноразово лунали звинувачення у фінансових зловживаннях. Проте обласна рада, якій підпорядкований інститут, залишила його на посаді.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя