Скандал в запорізькому жіночому монастирі МП: Настоятелька чкурнула, казна порожня

Свято-Миколаївський жіночий монастир Московського патріархату, розташований у Запоріжжі, змушений був на певний час припинити громадську і благодійну діяльність після того, як у невідомому напрямку чкурнула його настоятелька

Про скандал у запорізькому монастирі у Facebook повідомив місцевий блогер Віталій Горбенко, передає Depo.Запоріжжя.

За словами блогера, настоятелька жіночого монастиря ігуменя Клеопатра була звільнена з посади після того, як відмовилася сплачувати митрополиту запорізькому Луці збільшену "таксу" від прибутку монастиря - тридцять відсотків. Настоятелька начебто втекла з грошима монастиря і деяким церковним майном. Через це на певний час була заблокована благодійна діяльність монастиря.

Про скасування низки раніше запланованих заходів було повідомлено й на сторінці монастиря у Facebook із приміткою, що це сталося у зв'язку з "певними подіями".

У Запорізькій єпархії МП порталу Depo.Запоріжжя підтвердили, що настоятельку Клеопатру було звільнено. "По ній було ухвалене адміністративне рішення єпархіальної ради і церковного суду через те, що вона не справлялася зі своїми обов'язками. На неї були скарги як з боку вірян, та і з боку монастирського духовенства. Замість неї монастир очолила більш досвідчена монахиня Хіонія", - повідомив завідувач канцелярією Запорізької єпархії, протоієреї Геннадій. При цьому священик не зміг ані підтвердити, ані спростувати повідомлення про зникнення грошей та церковного майна. Інформацію ж про побори з монастиря назвав дурницею.

У свою чергу секретар Запорізької єпархії архімандрит Леонід підтвердив, що після того, як настоятелька самовільно залишила монастир, його казна виявилася порожньою. "Після скарг у монастирі працювала спеціальна комісія, яка виявила порушення у господарчій і адміністративній діяльності. Ігуменя Клеопатра не виконала низку благословень архієрея щодо представлення уставної документації. Казна була порожня", - прокоментував секретар єпархії. При цьому священик зазначив, що в єпархії ще не ухвалено рішення, чи звертатися з цього приводу до правоохоронних органів, адже "доказова база є недостатньою".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя