Ситуація із допомогою хворими на туберкульоз і психічні розлади на Запоріжжі жахлива, – експерт

Другий етап медичної реформи в Україні викрив проблеми, з якими галузь в умовах недофінансування не в силах впоратись

Про це під час круглого столу, присвяченого медреформі, заявила заслужена лікарка України, депутат Запорізької обласної ради Наталія Авраменко, передає Depo.Запоріжжя.

Жодний комунальний медичний заклад Запорізької області нині не в змозі надати в повному обсязі необхідну медичну допомогу пацієнтам безкоштовно. Особливо потерпають через це психічно хворі люди, їхні родичі, а також пацієнти з туберкульозом. Тобто ті, хто потребує "закритого" лікування.

За словам Авраменко, сьогодні в психіатричному стаціонарі хворий може перебувати лише 30 днів, після цього переходити на амбулаторне лікування. Але в сімейних амбулаторіях немає коштів на придбання необхідних ліків таким хворим. Перебувати під медичним наглядом в спеціальних закладах для психічно хворих людей безкоштовно можуть тільки інваліди І групи. За решту родичам треба викласти 7-8 тисяч гривень щомісяця. "Я певна, що далеко не кожна родина з такою проблемою може собі це дозволити", - наголосила лікарка.

Таким чином пацієнти із психічними розладами залишаються без необхідної медикаментозної допомоги. І, відповідно, їхній загальний стан та поведінка нічим та ніким не контролюються. "Ось і маємо в новинах щодня терористів. А це просто психічно нездорові люди, яких ніхто не лікує", – припустила Авраменко.

Не краща ситуація і з допомогою хворим на туберкульоз. Перебувати в стаціонарі людина з таким діагнозом може 8-10 днів. А далі – амбулаторне лікування. Весь пакет надання амбулаторної допомоги таким хворим відтепер передано сімейним лікарям. "Я з великою повагою ставлюсь до сімейних лікарів. Але ж їх не навчали лікувати туберкульоз, вести його в амбулаторних умовах. Для цього потрібні фахівці першої та вищої категорій. Ось і виходить, що такі пацієнти теж залишились за бортом необхідного лікування", – пояснює Авраменко.

Для того, аби підтримати хоча б ці дві служби області потрібно 85 мільйонів гривень.

Раніше повідомлялося, що запорізькі медзаклади не готові до роботи в умовах реформи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя