Запорізькі медзаклади не готові до роботи в умовах реформи – облрада проситиме про відстрочку

Недофінансування медичної галузі – головна перепона в реалізації медичної реформи

Запорізькі медзаклади не готові до робот…

Про це говорили за круглим столом у Запоріжжі експерти та представники влади в четвер, 6 серпня, передає Depo.Запоріжжя.

"Недофінансування, непрофесіоналізм та хаос", – такими словами охарактеризував перебіг медичної реформи в регіоні начальник управління юридичного забезпечення діяльності Запорізької обласної ради Єгор Мороз.

"Так, реформа має бути. Але для її нормального перебігу потрібне солідне фінансове підґрунтя. В поточному ж році медична галузь всієї України потерпає від колосального недофінансування. Об’єктивними причинами цього стало невиконання законів на вищому рівні", – заявив Мороз.

Посадовець пояснив, що відповідно до законодавства на фінансування медицини має закладатися 5% ВВП. Коли депутати Верховної Ради ухвалювали бюджет на 2020 рік, то на медицину заклали лише 1,8% ВВП. Відповідно недофінансована у понад вдвічі  галузь захлинається від проблем. Починаючи від мізерного списку медикаментів, які можуть надаватись хворим безкоштовно, і закінчуючи банальною нестачею комп’ютерів.

Приймати хворих лікарі тепер мають тільки при наявності електронного талона. Тож в селищах, де навіть немає інтернету і люди не можуть записатись самостійно, лікар перш ніж прийняти хворого, повинен витрачати час на заповнення електронного талону. І то за умови, що має комп’ютер.  Адже з бюджету на придбання оргтехніки гроші виділили тільки на Запорізьку обласну клінічну лікарню. Решта закладів змушена купувати все необхідне за власні кошти.

Другим негативним аспектом реформи, на думку експертів, є реорганізація медичних закладів області шляхом об’єднання чи припинення їхньої діяльності взагалі. Запорізька область стала однією з останніх, яка ухвалила рішення про реформування медичних закладів ІІ та ІІІ рівня. З 56 таких закладів в регіоні тепер залишилось 18.  Приймаючи відповідні рішення, облрада закладала певні застереження, аби якість медичних послуг в цих закладах не погіршилась. Експерти ж наголошують, що за поточного фінансування просто неможливо дотримуватись даних зобов’язань.

Пліч-о-пліч із браком коштів постає, за словами начальника управління юридичного забезпечення, проблема браку компетентності керівництва Національної служби здоров’я України, де "просто не розуміють, як це, приймати хворого, і що для цього потрібно". Місцеві експерти кажуть, що тарифи на лікування, які були "спущені на місця", не мають жодного підґрунтя, бо не існує формули, згідно якої ці тарифи мають розраховуватись. Нарікають експерти й на протоколи лікування, які, на їхню думку, не враховують реальні потреби хворих.

Зважаючи  на ситуацію в медичній галузі Запорізької області, на позачерговій сесії обласної ради розглядатимуть проєкт звернення депутатів до керівництва Держави стосовно призупинення другого етапу реформування системи охорони здоров’я до 1 січня 2021 року та фінансування комунальних некомерційних підприємств Запорізької обласної ради галузі охорони здоров’я.

Нагадаємо, понад дві сотні колишніх та теперішніх військових вимагають у керівництва Запорізької області повернути їм можливість лікуватися у шпитальному відділенні санаторію "Великий луг".

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme