Що потрібно робити в поминальні дні

В цьому році 10 травня православні відзначать Радоницю

Що потрібно робити в поминальні дні…

Цього року поминати покійних традиційно будуть завчасно - на вихідних. У ці дні благочинний церков Мелітополя протоієрей Максим (Смирнов) закликає не пити на кладовищі і не нести туди їду, передає кореспондент порталу Depo.Запоріжжя з посиланням на РІА Мелітополь.

Поминання покійних - традиція давня, проте не всі знають, як правильно це робити. За словами благочинного церков Мелітополя протоієрея Максима (Смирнова), згадувати загиблих слід, перш за все, на молитві в храмі.

"У Радоницю прийнято ходити в храм, звертатися в молитві до Господа, просити за упокій душ померлих і відпущення їм гріхів. Правильніше напередодні Дня поминання покійних три дні поститися, сповідатися, причаститися, а потім йти до церкви на молитву. Тільки після молитви і панахиди за померлими прийнято обідати вдома. Зазначу, що ні поминати покійних, а саме обідати, щоб відновити сили. Тому що поминають покійних тільки в церкві. Сьогодні ж люди зовсім не віддають належну шану цій традицій. Вони відразу сідають за стіл прямо на кладовищі, їдять і п'ють там, забуваючи, навіщо взагалі прийшли в святе місце. Поминання покійних іноді перетворюється мало не на весілля - люди сміються, сперечаються, кричать. Робити цього категорично не можна!" - Каже благочинний церков Мелітополя.

Протоієрей Максим (Смирнов) відзначає, що на кладовищі потрібно молитися за упокій душі померлих, а не їсти. А паски, яйця, цукерки та печиво слід віддати малозабезпеченим, які купити це не в змозі.

"Нести на могили їжу, наливати в чарки горілку і залишати біля пам'ятників не потрібно. Зараз прийнято ще возити на кладовищі "сніданок" покійним - на другий день після похорону. Я проти цього. Кому ви несете сніданок і їжу? Тіло людини вже в землі, воно не потребує їжі і одягу. А ось душа покійного потребує молитви і заспокоєння, і їй потрібно допомогти. А їжа потрібна живим. Несіть її бідним, нехай вони порадіють. На згадку про покійних робіть добрі справи: допоможіть немічним, малозабезпеченим, підбадьорте людей добрим словом. Це буде краще поминання близьких", - каже протоієрей Максим.

У цьому році на всіх кладовищах відбудуться традиційні панахиди. Священнослужителі проведуть молебні, приєднатися до них зможуть всі бажаючі.

"Якщо зможете, відвідайте храм і потім вирушайте на кладовище. З собою візьміть тільки воду, щоб угамувати спрагу. Пам'ятайте, що цвинтар - святе місце. Там повинні панувати порядок, чистота і молитва, а не їжа і питво. Церква просить не оскверняти пам'ять близьких і поминати їх молитвою та добрими справами", - резюмував благочинний церков Мелітополя.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme