Серед запоріжців і дніпрян майже 85% вважають себе українцями за національністю

Відсоток мешканців Запорізької і Дніпропетровської областей, що ідентифікують себе як українців, помітно зріс за останні роки, натомість росіянами називають себе значно менше жителів цих регіонів

Про це свідчать дані широкого опитування громадської думки, проведеного чотирма провідними українськими соціологічними центрами (КМІС, Рейтинг, СОЦИС і Центр ім. Разумкова), які наводить Дзеркало тижня, передає портал Depo.Запоріжжя.

Згідно з наведеними даними, в Запорізькій і Дніпропетровській областях, що були об'єднані в групу "Схід", 84,7% мешканців ідентифікували себе як українців за національністю, 12,2% назвали себе росіянами, представниками інших національностей в регіоні вважають себе 2,8% жителів, відмовилися ідентифікувати свою національну належність 0,2% мешканців умовного Сходу.

Варто зазначити, що згідно з переписом населення 2001 року, українцями себе вважали 70,8% жителів Запорізької та 79,4% жителів Дніпропетровської областей. Натомість росіянами за національністю себе тоді назвали 24,7% запоріжців та 17,6% дніпрян.

Автори статті у ДТ зазначають, що загалом в Україні відсоток тих, хто декларує українську національність, зріс на 12-19%. Натомість слідом за значним збільшенням декларацій про українську національну ідентичність аналогічних змін у мовній практиці не відбулося.

Україномовними себе назвали 13,5% жителів Запорізької і Дніпропетровської областей, російськомовними - 46,9%, двомовними - 39%.

В опитуванні громадської думки взяли участь по 500 жителів Запорізької і Миколаївської областей. Загалом в Україні було опитано 14 тис. людей, з яких українцями себе назвали 90,6% опитаних, росіянами - 6,3%, ідентифікували себе як представників інших національностей 2,7%, відмовилися визначити свою національну належність 0,4% опитаних.

Раніше портал Depo.Запоріжжя наводив дані, хто насправді жив і якою мовою говорили у "Новоросії" 150 років тому.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя