Хто насправді жив і якою мовою говорили у "Новоросії" 150 років тому (ДОКУМЕНТ)

У мережі був оприлюднений маловідомий документ, який проливає світло на склад населення півдня України середини XIX століття та вкотре руйнує міф про "споконвічно російську" землю

Хто насправді жив і якою мовою говорили…

Це знімок звіту Одеської статистичної комісії за переписом населення Херсонської губернії та Одеського градоначальства Росіїйської імперії 1851 року. Документ, який зберігається у Одеському історико-краєзнавчому музеї, сфотографував Олег Ровнер, а оприлюднив на своїй сторінці у "Фейсбуці" історик Кирило Галушко, передає Depo.Запоріжжя.

Як випливає з документу, з приблизно мільйону мешканців краю 700 тисяч становили українці (за тодішньою термінологією - "малоросіяни"). Другою найбільшою групою були молдавани та волохи (румуни) - 75 тисяч. Росіяни, попри заяви прихильників "русского мира", посідали лише 5 місце за чисельністю - їх нарахували 30 тисяч, тобто десь 3%.

Автори звіту додають, що представники багатьох етносів краю перейняли мову, одяг та звички "малоросіян".

Довідка. Херсонська губернія Російської імперії в ті часі охоплювала сучасну Херсонську, Миколаївську, частину Одеської і Кіровоградської областей України, а також частину Придністров'я. Одеса згадується у звіті як окрема одиниця, оскільки була градоначальством - чимось на кштал сучасним міст з особливим статусом.

Хто насправді жив і якою мовою говорили у "Новоросії" 150 років тому (ДОКУМЕНТ) - фото 1

Хто насправді жив і якою мовою говорили у "Новоросії" 150 років тому (ДОКУМЕНТ) - фото 2

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Запоріжжя.Depo

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"