Щоденник "Української весни": 3 жовтня 1917 року

У давній гетьманській столиці збираються бійці Вільного козацтва

Щоденник "Української весни": 3 жовтня 1…

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

3 жовтня 1917 року в Чигирині на Черкащині (місто було резиденцією українських гетьманів у часі від Богдана Хмельницького до Петра Дорошенка) розпочався чотириденний з'їзд Вільного козацтва.

Вільне козацтво - це загони самооборони, що стихійно утворювалися в частині українських губерній з весни 1917 року та були організовані за козацьким зразком.

На з'їзд прибули 200 делегатів, які представляли 60 тисяч вільних козаків Київщини, Херсонщини, Катеринославщини, Чернігівщини, Кубані та інших регіонів.

Делегати з'їзду закликали українців озброюватися, не допускати братовбивства, підтримувати демократичний федеративний устрій Росії.

Також пролунала порада й надалі створювати структури Вільного козацства на місцях: у селах сотні, у волостях — курені, у повітах — полки, у губерніях — коші.

З'їзд обрав Генеральну Раду Вільного козацтва у складі 12 людей.

Керівником Генеральної Ради був наказний отаман. Генеральна Рада підпорядковувалась Центральній Раді. Почесним отаманом Вільного козацтва став командувач 1-го Українського корпусу генерал Павло Скоропадський. Але оскільки Скоропадський перебував на фронті, наказним військовим отаманом було обрано Івана Полтавець-Остряницю.

Попередній випуск: 2 жовтня 1917 року.

На фото: делегати з'їзду.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme