ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Щоденник "Української весни": 3 грудня 1917 року

Більшовики оголошують ультиматум Україні. У разі відмови - війна з Росією.

Depo.
3 грудня 2017 19:00
ФОТО: depo.ua

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

3 грудня 1917 року Рада народних комісарів (більшовицький уряд на чолі з Леніним, на фото) видає "Маніфест до українського народу з ультимативними вимогами до Української Ради", підписаний Леніним та Троцьким.

Автори документу звинувачують Центральну Раду у "нечуваній зраді революції". Висунуто вимоги утримувати спільний з Росією фронт, пропускати більшовицькі війська через Україну та припинити роззброєння більшовицьких полків та червоногвардійських загонів в Україні.

На відповідь давалося 48 годин. Додавалося, що у разі відмови більшовицька Росія розпочне війну проти України.

Крім того, цього ж дня Українська делегація неофіційно зустрілася з представниками Німеччини та Австро-Угорщини, обговорюючи перемир'я.

Попередній випуск: 2 грудня 1917 року.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя