Щоденник "Української весни": 11 травня 1917 року

Центральна Рада продовжує готуватися до переговорів з Петроградом

Depo.
11 травня 2017 18:30
ФОТО: depo.ua

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

11 травня 1917 року в Києві другий день поспіль засідає Комітет Центральної Ради. Головне питання те ж саме, що й днем раніше - підготовка делегації для поїздки у Петроград та переговорів із Тимчасовим урядом. На випадок, якщо російська влада погодиться на українські вимоги, заздалегідь готуються проекти декларацій про автономію України та утворення крайової Ради.

Цього ж дня Київ відвідує військовий міністр Росії Олександр Керенський (на фото),який пізніше очолить Тимчасовий уряд.

Попередній випуск: 10 травня 1917 року.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя