Результати другого тура у Бердянську: Чому на курортне місто чекає період політичної турбулентності

Із перемогою на виборах міського голови Бердянська Валерія Баранова міську раду чекає період політичної турбулентності, адже депутатська більшість перебуватиме в опозиції до мера
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Результати другого тура у Бердянську: Чо…

Бердянська територіальна виборча комісія оголосила результати другого туру виборів міського голови. Цього разу для підбиття підсумків вистачило 13 годин, тоді як голоси на виборах 25 жовтня тут рахували невиправдано довго – понад 10 діб. Щоправда, в "Опозиційній платформі – За життя", висуванець якої програв, заявили про недовіру ТВК і перевірку інформації про сплановані фальсифікації. Однак поки важко сказати, чи вдасться політсила до оскарження результатів чи це просто спроба зберегти гарну міну за плохої гри.

допис кандидата у мери Бердянська Олександра Свідла

 

Та чи інакше, результати другого тура у Бердянську відомі: з відривом у майже тисячу голосів 64-річний висуванець партії "За майбутнє" Валерій Баранов переміг 44-річного висуванця "ОПЗЖ" Олександра Свідло. 

Що відомо про нового-старого мера Бердянська

Переможець мерських виборів – нині підприємець Валерій Баранов вважається досвідченим політиком та керівником "старого призову". Із тих, кого в Україні називають "комсомольцями". Адже політичну кар’єру почав будувати за радянських часів у лавах ЛКСМУ, був першим секретарем Бердянського міськкому комсомолу. У реальному секторі економіки працював набагато менше, ніж був партійно-чиновницькою номенклатурою.

Бердянськ вперше очолив 1998 року, потім ще двічі поспіль перемагав на виборах. Останній мерський термін "не добув": вигравши міські вибори 2006-го, наступного року пройшов до Верховної Ради за списком "Блоку Литвина".

заява про перемогу Валерія Баранова на виборах мера Бердянська

У парламенті був заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, а також головою Комітету з питань бюджету.

Відзначився голосуванням за нині визнаний неконституційним Закон "Про засади державної мовної політики" ("Закон Ківалова-Колісниченка"). Законом надавалися преференції начебто регіональним мовам, насправді ж, насамперед, російській.

Попри те, що цей закон був одним із низки рішень влади часів Януковича, які штовхали свідомих українців до протестів і зрештою призвели до Майдану, Баранов примудрився стати першим постмайданним очільником Запорізької області. У березні 2014 року тодішній виконувач обов’язки президента України Олександр Турчинов призначив його головою Запорізькою облдержадміністрації.  Саме за його керівництва регіон відбився від "русской вєсни".

Валерій Баранов часів голови Запорізької ОДАВалерій Баранов часів голови Запорізької ОДА

Валерій Баранов на задньому плані часів голови Запорізької ОДА

Тривожні весна-літо 2014-го на Запоріжжі

Керував областю Баранов до жовтня, балотувався тоді на позачергових парламентських виборах, але програв бердянський округ Олександру Пономарьову. З того часу, по суті, випав із політичної обійми і ось тепер тріумфально повертається.

Чимала кількість бердянців пов’язує з Барановим позитивні зміни в місті за часів його мерства. Сам Баранов, який є корінним жителем Бердянська, любить у різний спосіб це підкреслити.

Баранов і риба

Баранов і рибаБаранов і риба

Баранов і риба

Баранов і риба

Баранов і риба

Який же бердянець не знається на рибі?! Баранов точно знається 

З якою міськрадою доведеться працювати Баранову

На перший погляд, перемога Баранова свідчить про втрату впливу "тіньовим господарем" Бердянська – нардепом від "ОПЗЖ" Олександром Пономарьовим. Але це геть не так. Адже більшість у міській раді, до складу якої входять 38 депутатів, без жодних складнощів можуть сформувати "ОПЗЖ" (15 мандатів) та "Наш край" (сім мандатів). Цих голосів достатньо, наприклад, аби запропонувати свою кандидатуру на посаду секретаря міської ради.

Валерій Баранов можливо зможе спиратися на підтримку "Слуги народу" (вісім мандатів) та "Опозиційного блоку" (чотири мандати). Принаймні напередодні першого туру виборів міського голови у Бердянську пресслужба "Слуги народу" заявила про об’єднання "За майбутнє", "Слуги народу" та "Опозиційного блоку". Щоправда, згодом заява була прибрана.

Ще чотири мандати у Бердянській міській раді виборола "Європейська солідарність", депутатів від якої поки складно уявити у жодному із майбутніх об’єднань.

Тож поки скидається на те, що Бердянська міськарада, як і раніше, орієнтуватиметься на Пономарьова. Однак, вперше, починаючи з 2014 року, матиме сильну опозицію. Відповідно, її чекає тривалий період турбулентності, який, скоріше за все, почнеться на першій же сесії – на етапі обрання секретаря міськради.

Читайте також

Морський бій: Чому у Бердянську не можуть встановити результати виборів

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme