Радіоактивні рештки від вибуху на російському полігоні могли дістатися Запоріжжя, – моделювання

Голова Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ) Лассина Зербо змоделював карту можливого поширення частинок після вибуху на російському полігоні під Северодвінськом
 

Радіоактивні рештки від вибуху на російс…

Карту розповсюдження гіпотетичних частинок після вибуху Зербо виклав у Твіттер, передає Depo.Запоріжжя.

Згідно з моделюванням голови Організації ДВЗЯВ, 13 серпня викиди могли дістатися території України, із 14 серпня до сьогодні гіпотетична хмара накриває частину України, зокрема, Запорізьку область. "GIF - це дисперсійне моделювання гіпотетичних частинок після аварії #Skyfall 8/8/19. Повітряна маса цих частинок стає більшою, оскільки вітри розпорошують їх через кілька днів. На кожному кадрі розміщується часова марка. Станції #CTBTO на карті виявляють радіоактивні частинки, якщо такі є", – зазначив Лассина Зербо.

У той же час, в Запорізькому обласному лабораторному центрі повідомляють, що минулого тижня рівні принаймні гама-фону не перевищували звичайних для регіону.

Нагадаємо, за офіційною російською версією, 8 серпня на полігоні під Северодвінськом вибухнула ракета, в двигуні якої використовувався радіоактивний ізотопний джерело живлення, під час вибуху загинули не менше п'яти осіб.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook