П’ятий енергоблок Запорізької АЕС завантажений ядерним паливом Westinghouse замість російського

Один із шістьох енергоблоків Запорізької атомної станції повністю завантажений паливом Westinghouse
 

П’ятий енергоблок Запорізької АЕС завант…

Про це повідомили у прес-центрі ЗАЕС, передає Depo.Запоріжжя.

Енергоблок №5 ЗАЕС став першим на станції, повністю завантаженим новим ядерним паливом. Паливо Westinghouse завантажили в активну зону під час ремонтної кампанії 2019 року. Наступного року це паливо використовуватиметься уже в режимі промислової експлуатації. Також у наступному році очікується повне завантаження ТВЗ-WR активної зони енергоблоку № 1, у 2021 році – енергоблоків № 3, 4. Зараз нове паливо завантажено в них частково: по 84 ТВЗ-WR (тобто половина) – на третьому та четвертому і 126 – на першому,  який нині перебуває у планово-попереджувальному ремонті.

До переваг палива Westinghouse на Запорізькій АЕС відносять відсутність проєктних обмежень стосовно циклів зміни потужності. Тобто таке паливо більш гнучке для використання в маневрових режимах. На блоках з паливом Westinghouse планується впроваджувати підвищення рівня потужності на 1,5%. 

Використання ТВЗ-WR – важливий крок з диверсифікації джерел постачання ядерного палива, а відповідно й забезпечення енергетичної безпеки України. Раніше єдиним постачальникам палива для українських АЕС була Росія.

Раніше повідомлялося, що паливу Westinghouse дали "зелене світло" на Запорізькій АЕС і що Україна нарощує поставки американського ядерного палива. Також повідомлялося, що на Росії істерять через американське паливо на Запорізькій АЕС.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"