ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Путін вирішив усіх налякати самогубством

Поява в окупованому Донбасі бюлетенів "за приєднання до Росії" важко пояснити інакше, як суїцидальними нахилами Путіна
Depo.
12 травня 2015 11:12
ФОТО: depo.ua
Путін вирішив усіх налякати самогубством
Путін вирішив усіх налякати самогубством

Власне не факт , що Путін зважиться на такий відчайдушний крок як приєднання ЛНР та ДНР до Росії, але шантажувати усіх він цим явно збирається. Про це свідчать два факта. Перше - один з лідерів ДНР Пушилін учора заявив, що "республіка" готова повернутися під крило "хунти" на правах широкої автономії. Друге - штаб АТО розповсюдив інформацію, що в Торезі розвантажують бюлетені "за приєднання до Росії". Крім того, ми маємо безрезультатну поїздку Меркель до Москви. Безрезультатну, між іншим, і для Путіна. І маємо теоритичну сьогоднішню зустріч якщо не Путіна, то, принаймні, Лаврова у Сочі з Держсекретарем США Керрі. Разом усе це складається в наступний пазл.

Путін висунув Меркель ультиматум - або Україна перетворюється на Боснію і Герцеговину, яку фінансово утримує Захід, але контроль над політичним життям якої ділиться з Росією (власне, це й означає "широка автономія" ДНР та ЛНР, а також пропоновані ними зміни до Конституції України, які передбачають право кожної області "самовизначатися"), або... я не знаю, що зроблю. Ну, наприклад, визнаю ЛНР та ДНР незалежними державами на підставі того, що вони хочуть приєднатися до Росії ("референдум" не сумнівайтеся проведемо), говорить Путні. Потім я начіплю на своїх вояків на Донбасі шеврони миротворців і продовжимо повертати до складу ЛНР та ДНР, "окуповані" Україною землі. Аж до Харкова, Дніпропетровська та Одеси. Що ви на це скажтет, питає Путін?

Швидш за все, Меркель не сказала йому правди, що вважає його божевільним. Але терміново зв'язалася з Білим Домом, і Керрі збирається в Сочі відмовляти Путніа від самогубства. Чому самогубства? Бо божевільний сценарій Путіна де-факто нічого не змінить в ситуації на Донбасі, а от де-юре дуже сильно підірве можливості для дипломатичного вирішення конфлікту, на що дуже розраховують на Заході. Якщо Путін визнає незалежність ЛНР та ДНР і легалізує там своїх "миротворців", то Захід просто буде змушений посилити санкції і почати активніше військово допомогати Україні. По суті, це означатиме, що Росія самоізолюється як Північна Корея. Чи зможе світ прожити без Росії? Путін впевнений, що - ні. Однак практика показує, що світ може жити без Ірану, без КНДР тощо. Що ж штовхає Путіна на такі ризиковані кроки. Можливо Путін, який все частіше починає зникати на тижні, вже замислився про вічне і хоче вже й зараз застовбити за собою місце "самого великого росіянина" або хай воно все пропаде. Бо часу в нього вже немає...