"Промислове лобі" vs Екологія: Як із запоріжцями "погралися в демократію"

Треба віддати належне міському голові Запоріжжя Володимиру Буряку, який на сесії міськради 29 серпня продемонстрував непритаманну екс-головним інженерам (яким він донедавна був) єзуїтську дипломатичність   

Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
"Промислове лобі" vs Екологія: Як із зап…

Майже до самого початку сесії Запорізької міськради інтригою лишалося, чи вестиме її Буряк, адже напередодні той пішов на лікарняний. І щоб там не було зі здоров'ям мера, але у нього могли бути й інші причини уникнути присутності на сесії. Зокрема, через пристрасті, що продовжують вирувати навколо парку (скверу) Яланського та будівництва там торгівельно-розважального комплексу. Адже Буряк не рідше за забудовника – депутата міськради Володимира Кальцева – потрапляє "під роздачу" захисників парку, які закидають меру сприяння забудові.

Утім, міський голова мужньо здолав і хворобу, і, можливо, інші суб'єктивні "гальма" та прийшов на сесію. І продемонстрував дива дипломатії, демократично дозволивши упродовж понад години "спускати пару" противникам та прихильникам будівництва ТРК у сквері. Коли ж пристрасті вгамувалися, "промислове лобі", за слушним висловом одного з депутатів, спокійно проігнорувало й екологічні вимоги захисників парку, й інші екологічні рішення.

Що "провалили" депутати Запорізької міськради

Насамперед, було "помножене на нуль" питання про Програму побудови та функціонування системи автоматизованого спостереження (моніторингу) за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, станом поверхневих вод та ґрунтів у Запоріжжі. За рішення, яке б дозволило запоріжцям нарешті отримати об'єктивну інформацію про рівень забруднення, проголосували лише 24 обранці. Варто зазначити, не підтримали рішення не лише представники "промислового лобі", тобто депутати, так чи інакше пов'язані з головним забруднювачем - "Запоріжсталлю".

Не проголосувала депутатська більшість й за петицію запоріжців про запровадження мораторію на будівництво на зелених територіях загального користування до приведення їхньої площі до встановлених норм. Природно, не був підтриманий проект про скасування рішення виконкому міськради від 13 квітня, який схвалював видалення зелених насаджень на перехресті вулиць Незалежної України та Лермонтова, тобто у сквері Яланського. Тим більше, що перед голосуванням за нього Буряк повідомив, що активісти програли апеляцію щодо скасування цього рішення виконкому.

Традиційно були "провалені" питання, подані міськрадівською меншістю, зокрема, депутатом від БПП Олександром Костянтиновим. Депутати не підтримали проект щодо впровадження в Запоріжжі MobileID – технології, що дозволяє проводити електронну ідентифікацію особи в запорізьких центрах надання адміністративних послуг, про збереження доріг від перевантаженого транспорту, запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському електричному та автомобільному транспорті.

Серед рішень, які не були підтримані, деякі кочують з сесії на сесію місяцями. Зокрема, не були ухвалені організаційно-правові заходи щодо утворення Наглядової ради Концерну "Міські теплові мережі" та звільнення заступника міського голови Запоріжжя Анатолія Пустоварова, якому правоохоронці закидають розкрадання бюджетних коштів на ремонтах і реконструкціях. За звільнення Пустоварова проголосували лише 10 депутатів. Утім, як заявив Константинов, питання виноситимуть на сесії, поки не ухвалять. Адже, за словами обранця, людина, що тікала в капцях від правоохоронців та обговорювала "відкати" на ремонтах бюджетних установ, не має обіймати таку посаду. Мер у цьому зв'язку заявив, що має свою точку зору щодо ситуації.

Вчергове не змогла міськрада розстатися зі своєю комунальною газетою "Запорізька Січ". Раніше рішення про роздержавлення ЗМІ ніяк не могло потрапити на розгляд, тепер не набрало потрібної кількості голосів. При тому, що газета має бути роздержавлена, визначені терміни вже добігають кінця, а громада продовжує фінансувати це ЗМІ.

Що підтримали на сесії міськради

Як особливе досягнення міськради прес-служба мерії подає затвердження Програми ревіталізації малих річок та інших водойм Запоріжжя. Програма розрахована на 10 років, до 2028 року, та має на меті оздоровлення місцевих річок. Їх в обласному центрі кілька - Мокра Московка, Суха Московка, Верхня, Середня та Нижня Хортиця, Кабиця тощо, а також струмки. Усі ці міні-водойми перебувають здебільшого у занедбаному стані – забруднені, замулені, береги перетворені на смітники. Тепер їх хочуть привести до нормального природного стану, а на берегах облаштувати зони відпочинку для містян. Програма, дійсно, актуальна, утім, оцінювати її можна буде, коли вона отримає реальне наповнення, зокрема, фінансове.

Не без проблем, але депутатам вдалося затвердити зміни до Програми використання коштів депутатського фонду у 2018 році. Каменем спотикання стало бажання обранців збільшити суму фонду – з 1 млн грн до 1,5 млн грн. Врешті збільшили на сто тисяч. Причому відповідних змін до бюджету не вносили, адже, як пояснив мер, гроші ці існують поки лише на папері – джерел для фінансування збільшення депутатських фондів немає.

Підтримали депутати присвоєння почесних звань трьом видатним запоріжцям, виділили додаткові кошти на освіту, охорону здоров'я, підтримку дитячого спорту, створили постійно діючу комісію з розгляду питань щодо визначення місць розміщення контейнерних майданчиків, встановлення і перенесення контейнерів для збирання сміття тощо.

Сесія тривала понад 12 годин: почалася об 11:00, завершилася близько 22:00. Утім, працювали у сесійній залі депутати максимум половину цього часу – решта пішла на "спускання пари", перерви, зокрема, для погодження питання щодо депутатських фондів. Усі резонансні рішення розглядалися вже після 17:00.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme