Прокуратура підозрює УПЦ МП у розпалюванні ворожнечі та дискримінації у Запоріжжі

Після скандалу з відмовою священика УПЦ МП у Запоріжжі відспівувати загиблу дитину правоохоронці почали розслідування за фактом розпалювання ворожнечі та образи релігійних почуттів громадян

Про це порталу Depo.Запоріжжя повідомили у прес-службі прокуратури.

Сьогодні, 11 січня, до ЄРДР було внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 161 КК України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). У прокуратурі уточнюють, що справа стосується спрямованих на розпалювання ворожнечі дій окремих представників УПЦ МП та організації "Союз православний "Радомир" (її вважають "силовим крилом" Запорізької єпархії УПЦ МП).

"Встановлено, що представники Запорізької Єпархії Української православної церкви Московського патріархату допускають вибірковий підхід до здійснення релігійних обрядів, надаючи перевагу тим особам, які проходили обряди хрещення саме в УПЦ-МП, чим ображають почуття громадян у зв'язку з їх релігійними переконаннями", - додають у прес-службі, маючи на увазі саме епізод із відмовою відспівування.

Також правоохоронці звернули увагу на мовну дискримінацію в цій церкві: "указані особи засуджують спілкування представників церкви українською мовою, чим принижують національну честь громадян України". Швидше за все, йдеться про випадок з ієреєм Анатолієм, якого зацькували на зборах єпархії за те, що він говорив українською.

Не лишилася поза увагою правоохоронців і неодноразово озвучена інформація про сепаратистські настрої частини священиків та парафіян УМЦ МП.

"Крім того, деякі представники указаних релігійних організацій останнім часом допускають висловлювання за єдність слов'янських православних народів під духовним наставництвом Російської православної церкви (РПЦ). Серед прихожан храмів розповсюджується інформація про необхідність об'єднання України з Росією та засуджується Європейський напрямок розвитку нашої держави, засуджується проведення антитерористичної операції, а також виправдовуються агресивні дії Російської Федерації по відношенню до України", - зазначили в прокуратурі.

Розслідувати справу доручено слідчому відділу Управління СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Досудове розслідування триває.

Раніше Depo.Запоріжжя повідомляв, що священик Московського патріархату Євген Молчанов під час церемонії поховання відмовився відспівувати дитину через те, що хлопчик був хрещений в Київському патріархаті. Батьки намагалися знайти допомогу у найближчому храмі Іонна Кронштадтського, але там перед ними просто зачинили двері. Обурені діями священиків Московського патріархату запоріжці вчора несли під церкви цієї конфесії дитячі іграшки. В одному з храмів охоронець спочатку став виштовхувати дівчат, а пізніше викликав невідомих (підозрюють, що з "бойвого крила" єпархії - організації "Радомір"), які побили ще двох учасників флешмобу, зокрема учасника АТО. Обурені цим запоріжці влаштували стихійну акцію протесту біля церкви. Запорізький священик УПЦ МП у соцмережах пообіцяв "просто та спокійно" знищувати ворогів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя