Побіліли, але снігу не дочекалися: Як тепла зима наражала зайців на небезпеку

Теплі зими можуть становити небезпеку для деяких видів лісових тварин. Цієї зими особливо потерпали зайці, які побіліли, але не дочекалися снігу
 

Побіліли, але снігу не дочекалися: Як те…

Про це з посиланням на провідного дослідника Латвійського інституту лісової науки Silava Яніса Озоліньша повідомляє Zoo-бізнес, передає Depo.Запоріжжя.

Теплі зими наражають на небезпеку мешканців лісів: єнотів, борсуків, зайців, ласок тощо. За словами Озоліньша, борсуки та єнотовидні собаки взимку не впадають у глибоку сплячку, а стають неактивними. При потепленні прокидаються й починають шукати їжу, якої взимку їм може не вистачити.       

Цієї зими найбільше постраждали зайці, які змінили колір хутра, але не дочекалися снігу. Зайці починають білішати зі скороченням світового дня, тож процес не залежить від наявності снігу. "Цієї зими більше за всіх постраждав білий заєць, чий колір шерсті залежить від регулярності світла", – говорить дослідник. У листопаді шкурка зайця стає білою, завдяки чому він може ховатися в снігу. Оскільки в цьому році снігу не було, білосніжного звірятка дуже добре було видно в лісі.

Озоліньш наголошує, що поки зарано робити якійсь висновки про те, як  змінить життя тварин зміна клімату, але наслідки однозначно будуть. Дослідник припускає, що популяції деяких видів можуть скоротиться.

Раніше повідомлялося, що на Хортиці борсук вийшов із сплячки в лютому.

Фото: H. Zell /wikipedia

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme