Новий очільник Запорізької області: Чому призначення Туринка означає наступ Коломойського на Ахметова

Нового голову Запорізької облдержадміністрації було представлено місцевому активу сьогодні, 6 вересня. Очікувано, область очолив бізнесмен Віталій Туринок, кандидатура якого раніше була погоджена Урядом
 

Новий очільник Запорізької області: Чому…

Новим очільником Запорізької області вперше за тривалий час стала людина із запорізькою пропискою – 45-річний Віталій Туринок. За деякими даними, його кандидатуру активно лобіював новообраний у Запоріжжі народний депутат від "Слуги народу" Євген Шевченко. Також пліткують, що проти були інші представники нової влади з запорізьким корінням: новоспечений віце-прем’єр Михайло Федоров та перший заступник голови Офісу президента Сергій Трофімов. Утім, останній саме й представляв Туринка запорізькому активу, презентувавши нового губернатора як людину, що "довела свою спроможність бути сучасним керівником". Одночасно, Трофімов зауважив, що з призначенням очільника області у місцевих керівників вже немає виправдання щодо виконання поставлених президентом Володимиром Зеленським "складних і важливих завдань".

Можна пророкувати, що найбільш напруженими будуть стосунки нового губернатора з владою обласного центру, афілійованою з "Запоріжсталлю" та Ахметовим. Розташування бізнесу Туринка у вотчині довіреної особи Коломойського – Ігоря Палиці, а також деякі бізнес-зв’язки губернатора дають підстави вважати, що саме руками Туринка Коломойський тіснитиме Ахметова на Запоріжжі. Бізнес-інтересів в олігарха тут чимало – від феросплавів до енергетики. Окрім того, й сам 45-річний бізнесмен Туринок може бути зацікавлений у тому, аби посунути "ахметівських" від міських підрядів. Адже пов’язані з ним підприємства, що спеціалізуються на виробництві залізобетонних конструкцій та товарного бетону, вочевидь, не відмовляться від участі "у розбудові Запоріжжя".

На відміну від екс-губернатора Костянина Бриля, який скоріше програв, ніж виграв протистояння з командою "Запоріжсталі", на боці Туринка, принаймні, на старті його роботи в ЗОДА буде суспільна думка. Губернатору, який ніколи не був дотичний до державної служби, не треба виправдовуватися за статки, окрім того, він – запоріжець. Зважуючи на те, що областю тривалий час, за деякими виключеннями, керували "варяги", цей аргумент в очах запоріжців дуже важливий. Хоча Туринок майже не відомий пересічним жителям області.

Першу декларацію про доходи новий губернатор подав перед призначенням, адже раніше не обіймав посад, які цього вимагають.   

У родині декларанта двоє синів, дочка та дружина. Останній належить уся нерухомість запорізького губернатора: житловий будинок площею 737 квадратних метрів та квартира площею 72 квадратні метри, також дружина орендує земельну ділянку площею 2884 "квадрати". Усе це – в Запоріжжі. 

Окрім того, дружині належить єдина, згідно з декларацією, автівка родини – Mazda 2015 року випуску, яка коштувала понад 800 тисяч гривень.

Зате у власності губернатора є коштовні годинники: IWC, Breitling, Vlysse Nardin. Останній коштує трохи менше за автівку – 658530 грн.

Туринок є кінцевим власником низки вже згаданих підприємств, а саме: ТОВ "Вест-Пром", ПП "Інтертрейд" та ТДВ "Рівненський домобудівний комбінат", що розташовані у Рівненській та Волинській областях.

Заробітну плату Туринок торік отримував саме у домобудівному комбінаті – 184230 грн за рік, тобто в середньому 15 тисяч на місяць. Там же отримувала зарплатню й дружина очільника ЗОДА – 128358 грн. Окрім того, в якості дивідендів на підприємствах, акціями яких володіє, Туринок отримав близько 300 тис. грн. А рідний домобудівний комбінат зробив йому два подарунки у негрошовій формі, кожний вартістю 360 грн. Дружина тим часом отримала близько 50 тисяч гривень як дохід від продажу рухомого майна.

Заощадження у родини Туринків більш вражаючі. В банку у губернатора – майже 56 тис. грн, 1000 доларів США та 80 євро, зате у готівці – 170 тис. доларів США та 120 тис. євро. У дружини теж у готівці – 31 тис. доларів та 23 тис. євро. У дружини є кредит, взятий в ОТП Банку, – 210753 грн.

На імовірній сторінці губернатора у Facebook він позиціонований як людина, що любить активний відпочинок: риболовлю, мандри тощо. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook