Новий біозахист Запорізької АЕС: Як атомники борються з тропічним молюском в ставку-охолоджувачі

У ставок-охолоджувач Запорізької атомної електростанції вперше випустили чорних амурів – єдину рибу, яка здатна поїсти заморського молюска, що розплодився у ставку
 

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на пресцентр ЗАЕС.

На Запорізькій АЕС вперше розпочали використовувати в якості природного очищувача ставка-охолоджувача чорних амурів. Тридцять тисяч таких рибин випустили днями у ставок. Чорні амури мають поїсти новий вид амазонської мушлі – "меланія". Заморський молюск розплодився у ставку, при цьому його не хочуть їсти риби, які традиційно використовуються в якості природних очищувачів на українських атомних станціях: білий амур, короп і товстолоб.

Тож тепер за справу візьмуться чорні амури.  Їх близько десяти років тому привезли на Запоріжжя з Хмельницької АЕС. І весь цей час знадобився фахівцям гідротехнічного цеху запорізької "атомки", щоб виростити дорослих особин, здатних до розмноження.    

Запорізька АЕС єдина в Україні, на якій вдалося вивести і отримати мальків чорного амура, аби і надалі забезпечувати його зростання. Фахівці очікують від цієї риби перемоги над амазонською мушлею.

Раніше повідомлялося, що на Запорізькій атомній електростанції почали розводити новий вид риб, в якості захисту від плодючого заморського молюска.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя