Наші у світі: Як виглядають українські посольства в різних країнах. Частина 2

Українські дипломати у Вашингтоні працюють в доленосному для американської столиці будинку, а посольство в Москві - "рекордсмен" за кількістю пікетів та провокацій

Наші у світі: Як виглядають українські п…

Портал Depo.Запоріжжя продовжує розповідати, якими є наші посольства в різних куточках світу. Тим більше, що підтримання Європарламентом безвізу для України дає зайвий привид згадати про закордон.

Минулого разу ми показали, в яких умовах працюють українські дипмісії в малесенькому Ватикані, величезній Канаді та охопленій війною Лівії.

Нагадаємо, посольства розташовані у столицях держав (за рідкісними виключеннями, які ми згадаємо), а консульства – у нестоличних містах, зазвичай великих або тих, де живе значна діаспора народу, який представлений посольством.

Норвегія. Посольства різних країн в Осло зосереджені навколо парку, в якому стоїть королівський палац. Наше знаходиться на третьому поверсі сього будинку.

Об'єднані Арабські Емірати. Двоповерховий особняк з розкішними балконами в арабському стилі.

Палестина. Офіційно ця дипмісія називається "Відділення Посольства України в Державі Ізраїль при Палестинській Національній Адміністрації (Представництво України при ПНА)". Вона розташована у Рамаллі, яку самі палестинці вважають тимчасовою столицею, претендуючи на контрольований Ізраїлем Єрусалим в якості "повноцінної" столиці. Нажаль, фотографій представництва знайти не вдалося. Однак відомо, що воно знаходиться у офісному комплексі "VIP-1", а в мережі є світлина будівлі "VIP-2", де працюють японські дипломати. Напевне, ці будинки схожі.

Перу. Невеликий сучасний особняк за парканом.

Південно-Африканська Республіка. В цієї країни три столиці: адміністративна (виконавчі органи влади) - Преторія, законодавча - Кейптаун, та судова - Блумфонтейн. Посольства розташовані в Преторії, здебільшого в приватних будинках в межах одного району. Наше – теж тут, неподалік від іспанського та катарського.

Польща. Будинок у п'ять поверхів в центрі Варшави. Колись в ньому базувалося торгове представництво УРСР. Послом працює екс-міністр закордонних справ Андрій Дещиця. Ще в трьох польських містах – Кракові, Гданську та Любліні – є генеральні консульства України, а почесні консульства – ще у восьми.

Португалія. Двоповерховий особняк. Сусіди – посольство Туреччини. Камера "Гуглу" зняла кількох людей біля воріт – ймовірно, українців, яких у Португалії чимало.

Росія. Посольству належить цілих чотири будинки – п'яти-, шести- та два двохповерхових. Розташовані вони поруч один з одним у двох провулках в центрі Москви. В них ще за радянських часів знаходились різні представництва УРСР. Деякі були передані Радянській Україні тодішньою московською владою, а деякі збудовані за гроші нашої тодішньої республіки. Головна будівля – історична пам'ятка XVIII століття, дім графа Уварова.

Ще до початку російсько-української війни перед посольством час від часу відбувалися різні, переважно антиукраїнські акції, а останніми роками вони зі зрозумілих причин почастішали. Головну будівлю зокрема закидували яйцями та фаєрами.

У 2015 році Україна відкликала посла в Росії для консультацій, і зараз дипмісію очолює тимчасовий повірений.

Румунія. Гарний будинок у престижному районі Бухареста.

Саудівська Аравія. Дім у близькосхідному стилі біля перетину двох головних вулиць Ер-Ріяду – Короля Абдулли та Короля Абдул Азіза.

Сенегал. Особняк на краю Дакара, неподалік аеропорту та океанського берега. Цікавим є те, що будинок, в якому розташовано посольство, не має номеру (як і багато інших будинків міста) - в адресі вказано лише перетин вулиць та примітку "поруч із головним офісом компанії ""Філіп Морріс".

Сингапур. Як ми вже писали в минулій частині, наші посольства у Південно-Східній Азії базуються у хмарочосах. У Сингапурі – в 50-поверховій вежі Singapore Land Tower (на фото позначена стрілкою).

Сирія. Українські дипломати через війну в цій країні були евакуйовані до посольства в Лівані, де зараз і працюють. А до цього наше представництво в Дамаску виглядало ось так.

Словаччина. Будівля у тихому районі Братислави з приватною забудовою. Це місцевість з крутими схилами та обривами, і планування будинку – доволі незвичайне: ворота – нагорі, а поверхи йдуть вниз від них.

США. Колишній будинок Фореста-Марбері – історична будівля кінця XVIII століття. Власне, збудована вона була ще тоді, коли самого міста не існувало. У 1790-х роках тут мешкав генерал Форест, що деякий час був ад'ютантом першого президента Джорджа Вашингтона. Саме в цей час Конгрес у Філадельфії прийняв рішення про заснування нової столиці країни на березі річки Потомак. Джорджу Вашингтону доручили обрати місце для неї. Домовитись із власниками землі на місці майбутнього міста Вашингтон допоміг Форест. Саме в його будинку був підписаний договір про передачу цих ділянок уряду для заснування нової столиці.

Пізніше дім змінив власника. У ХХ столітті тут розташовувались ресторани та нічні клуби.

У 1986 році будинок був викуплений та відреставрований, а всередині відтворено інтер'єр 200-річної давнини. В ньому є меморіальна кімната Джорджа Вашингтона.

Як і у випадку з Канадою, винайняти приміщення допомогла місцева українська громада.

Таджикістан. Доволі великий, ймовірно, новий будинок за парканом у мікрорайоні на півночі Душанбе. Навколо – приватні будинки, президентська школа та будівництво Великої мечеті, яка має стати найбільшою в Середній Азії.

Таїланд. 33-й поверх 53-поверхового офісного центру All Seasons Place в діловому районі Бангкока. В цьому ж хмарочосі знаходиться посольство ОАЕ.

Туреччина. П'ятиповерхівка на краю Анкари.

Угорщина. Будівля з доволі оригінальною архітектурою у віддаленому районі Будапешта. "Сусіди" - мексиканці.

Фінляндія. Великий за площею двоповерховий дім з внутрішнім двором. Розташований у Кулосаарі – затишному передмісті Гельсінкі на однойменному острові. Посольство оточують берези – один із символів Фінляндії.

У 2009 році дім заляпали жовто-синьою фарбою невідомі "антифашисти", протестуючи проти "нацистського режиму Ющенка".

Франція. Будівля в центрі Парижа – на Авеню де Сакс. За 300 метрів звідси – штаб-квартира Юнеско. З посольства добре видно Ейфелеву вежу.

Чехія. Посольство та його консульський відділ займають два сусідніх особняки на празькій вулиці Шарля де Голля.

Камера "Гуглу" зняла біля паркану консульського відділу квіти, свічки та портрети перших загиблих на Майдані – зйомка велася в лютому 2014 року.

Швеція. Частина доволі великого будинку. Тут же – ще кілька посольств, зокрема Болівії та Еритреї.

Японія. Окремий будиночок у токійському районі Роппонгі. Блогер Володимир Бентковський, який живе в Японії та відвідував посольство, пише, що це район барів, африканців, повій та наркоманів, а також сотні різних посольств.

На головному ж фото до статті – світкування Дня Незалежності біля посольства України в Австрії.

При написанні матеріалу були використані знімки Google street view і фотографії з сайтів українських посольств та їхніх сторінок у "Фейсбуці".

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme