Нардепи, яким закидали справу "Сармата", не підтримали парламентське розслідування нападів на активістів

Із дев'ятьох запорізьких нардепів-"мажоритарників" лише троє підтримали створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на дані поіменного голосування за відповідний проект, що його сьогодні, 6 листопада, розглядали у парламенті.

Підтримали проект про створення ТСК нардепи від БПП Ігор Артюшенко та Сергій Фролов, а також їхній постійний опонент із "Опоблоку" Євген Балицький. Він напередодні заявив в ефірі одного з українських телеканалів, що голосуватиме за парламентське розслідування нападів на активістів.

Були відсутні у Верховній Раді під час голосування Петро Сабашук (БПП), позафракційний Вадим Кривохатько та В'ячеслав Богуслаєв (група "Воля народу").

Не голосували за проект Володимир Бандуров та Олександр Пономарьов із групи "Воля народу" та Сергій Валентиров з фракції "БПП". Останніх двох згадували у своїх заявах активісти, говорячи про вбивство "Сармата" – бердянського АТОвця Віталія Олешка. Начебто, у Пономарьова були підстави жадати зведення рахунків із Олешком. Валентирову, якого ЗМІ вважають "людиною Пономарьова", закидали товариські стосунки з імовірним організатором вбивства "Сармата" – підприємцем Михайлом Сигидою. Утім, жоден не фігурує у повідомленнях правоохоронців про хід розслідування.

Загалом, створення тимчасової слідчої комісії підтримали 259 народних обранців. Нагадаємо, її було створено на тлі смерті активістки Катерини Гандзюк, яку 31 липня облили сірчаною кислотою і яка померла за три місяці у лікарні. Того ж дня у Бердянську застрелили ветерана АТО Віталія Олешка з позивним "Сармат".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя