ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Нардепи хочуть, щоб у Запоріжжі було вдвічі менше депутатів

Парламентарі також вважають, що мера можна обрати за один тур. Головна умова - кандидат-лідер має випереджати найближчого суперника на 20%
Depo.
29 травня 2015 14:48
ФОТО: depo.ua

Проект Закону про місцеві вибори № 2831-1 від 27.05. 2015 зареєстрував народний депутат Микола Федорук. Про це повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua.

У пояснювальній записці до законопроекту говориться, що вибори міських голів міст - обласних центрів та міст з населенням понад 300 тис. жителів пропонується проводити на основі абсолютної або значної (якщо лідер випередив найближчого кандидата на 20% і більше) більшості, що забезпечить кращий відбір претендентів на ці посади. Вибори решти міських, а також сільських, селищних голів і сільських старост пропонується проводити на основі відносної більшості в один тур.

"Для виборів депутатів районних і обласних рад пропонується багатомандатна мажоритарна система з представництвом територій у пропорції, але не прямій, до їх населення. Це дозволить уникнути домінуючого представництва у таких радах депутатів - жителів відповідних адміністративних центрів. Пропонується також скорочення чисельності депутатського корпусу приблизно вдвічі", - говориться у пояснювальній записці.

Вибори депутатів сільських, селищних, міських (з населенням до 300 тис) рад за мажоритарною виборчою системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, яка, за багаторічним досвідом, забезпечує найкращий зв'язок обраних депутатів з виборцями та виборчими округами. Законопроект також пропонує реалістичний механізм пропорційних виборів депутатів міських (з населенням понад 300 тис.) рад за відкритими виборчими списками, що дає можливість виборцям більше впливати на персональних склад депутатів у таких радах, а також обмежує можливості для політичної корупції.

Крім партійних списків кандидатів передбачена також можливість висунення та участі у виборах списків незалежних кандидатів, що покращує умови забезпечення права бути обраним для виборців, не пов'язаних з політичними партіями.