ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Запоріжжі відкриють перший міжрайонний гемодіалізний центр

Отримати допомогу в новому центрі зможуть мешканці Токмацького, Куйбишевського, Чернігівського та Розівського району
Depo.
24 березня 2016 12:44
ФОТО: depo.ua

Перший міжрайонний гемодіалізний центр готуються відкрити на базі Токмацької лікарні. Про це під час брифінгу повідомила директор Департаменту охорони здоров’я Запорізької ОДА Вікторія Кліменко, передає кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

За словами заступника мера Токмака Андрія Мамчака, наразі в місті готують проектно-кошторисну документацію та вже приступили до ремонту відділення. У квітні майбутній персонал пройде навчання на базі Запорізької обласної лікарні, після чого новий центр зможе отримати ліцензію на надання послуг з гемодіалізу. Відкрити центр у Токмаку планують уже в липні цього року.

Обслуговуватися в першому міжрайонному гемодіалізному центрі зможуть жителі Токмаку і Токмацького району - процедури гемодіалізу тут потребують п’ять і вісім хворих відповідно. Крім того, відділення надаватиме послуги жителям Куйбишевського району, де гемодіалізу потребують шість хворих, Чернігівського - три хворих та Розівського - одна людина. Таким чином, Токмацький центр обслуговуватиме 21 людину, що потребує гемодіалізу.

За словами Вікторії Кліменко, це покращить логістику надання відповідних послуг і наблизить їх до європейських стандартів, адже діставатися до центру жителі вказаних районів зможуть протягом години. На сьогодні мешканці області, що потребують гемодіалізу, отримують допомогу на базі Запорізької обласної лікарні. У деяких випадках на дорогу в один бік в них йде 5-6 годин. До того ж персонал і обладнання клінічної лікарні працюють у чотири зміни, у прямому сенсі, на знос.

Крім Токмацького гемодіалізного центру, ще один відкриється у Запоріжжі - у Вознесенському районі на базі десятої лікарні вже у третьому кварталі 2016 року. Там зможуть отримати послуги з гемодіалізу мешканці Запоріжжя, які сьогодні також переважно обслуговуються на базі обласної клінічної лікарні.

Із закликом створювати межрайонні гемодіалізні центри обласна влада звернулася до територій ще 2015 року. Оскільки медична субвенція, яку отримала область торік, дозволяла забезпечити такі центри витратними матеріалами для гемодіалізу. Цьогоріч питання залишається актуальним, адже область отримала 74 мільйони медичної субвенції, цього достатньо, щоб, зокрема, забезпечити роботу гемодіалізних центрів. Проте поки що на заклик відгукнувся лише Токмак.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя