ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Запоріжжі дві сотні “особливих” біженців отримали допомогу від “Маленької Берти”

В рамках німецького проекту "LITTLE BERTA" переселенці з обмеженими можливостями "знайшли себе"
Depo.
31 серпня 2016 15:09
ФОТО: depo.ua

Близько двохсот вимушених переселенців з обмеженими можливостями із Донеччини та Луганщини охопив німецький проект "LITTLE BERTA". Проект покликаний допомогти вирішити нагальні проблеми переселенців з особливими потребами, у першу чергу – надати їм можливість “знайти себе” на новому місці, повідомляє портал Depo.Запоріжжя.

"Головна проблема полягала у тому, щоб зробити таку мапу, яка допоможе людині з будь-якою формою інвалідності зорієнтуватися у новому просторі. Але поряд з цим виявилось, що питання не полягало в тому, до якого кабінету чи організації прийти. Перші питання – що взагалі людина з інвалідністю може робити у цьому місті", - розповіла Інеса Носенко - голова громадської організації "Дивосвіт", через яку реалізується проект.

Під час тренінгів, круглих столів, семінарів людям пояснювали, як отримати те, на що вони мають право - психологічну, медичну, правову, фінансову допомогу. Важливою складовою було й спілкування, адже часто самі інваліди та їхні близькі "відрізані" від соціального життя. За п’ять місяців, а саме впродовж такого часу реалізується проект на Запоріжжі, багатьом його учасникам вдалося самореалізуватися та навіть почати заробляти гроші, розповіли фахівці.

Триватиме таке партнерство з Німеччиною й надалі. Щотижня відбуватимуться зустрічі з фахівцями зайнятості, саморозвитку, проектного менеджменту, розповіла Інеса Носенко. А один із найближчих яскравих заходів запланований на кінець вересня. Запоріжці побачать інтеграційну виставу за участі безпосередньо учасників проекту та волонтерів.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя